Liga Mistrzyń: Developres odwrócił losy meczu i wygrał na Węgrzech

LM siatkarek: Developres odwrócił losy meczu i wygrał na Węgrzech

Siatkarki Developresu Rzeszów przegrywały 0:2 w setach w spotkaniu z Vasas Obuda Budapeszt. Podopieczne Stephane'a Antigi odwróciły jednak losy meczu i zwyciężyły w tie-breaku. To drugie zwycięstwo wicemistrzyń Polski w grupie A LM siatkarek.

Pierwszy set długo był dość wyrównany. Rzeszowianki popełniły jednak więcej błędów, co wykorzystały siatkarki z Budapesztu, które wykazały się większą skutecznością w końcówce partii. Ostatecznie drużyna z Węgier wygrała go 25:20.

Trener Antiga niewątpliwie liczył na to, że jego zawodniczki przebudzą się w drugiej odsłonie rywalizacji. O ile do pewnego momentu można było sądzić, że gra wicemistrzyń Polski zaczyna wracać na właściwe tory (prowadziły 17:14), tak w końcu do głosu doszły gospodynie. Vasas odrobił straty i doprowadził do gry na przewagi. Siatkarki z Węgier zachowały więcej zimnej krwi i wygrały seta do 26.

W trzeciej partii rzeszowianki przeważały od początku. Szybko wyszły na kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca seta. Zawodniczki z Budapesztu kilkukrotnie doszły do głosu, zwłaszcza w końcówce, ale to nie wystarczyło im do wygrania trzeciej odsłony. Developres zwyciężył 25:20.

Wówczas siatkarki z Rzeszowa stanęły przed szansą doprowadzenia do tie-breaku. Seta rozpoczęły od szybkiego wyjścia na kilkupunktową przewagę. Zawodniczki z Budapesztu najbliżej zbliżyły się do wicemistrzyń Polski na jeden punkt przy stanie 11:12. Potem jednak dużo skuteczniejsze były zawodniczki Developresu, które wygrały seta 25:20.

Tie-break również padł łupem podopiecznych trenera Antigi. Wygrały go do dziewięciu i całe spotkanie 3:2. Po dwóch meczach fazy grupowej Developres ma na koncie dwa zwycięstwa. Dla Vasas to druga porażka.

Vasas Obuda Budapeszt - Developres Rzeszów 2:3 (25:20, 28:26, 20:25, 20:25, 9:15)

Vasas Obuda Budapeszt: Olga Skrypak, Denise Bannister, Orsolya Papp, Ayshan Abdulazimova, Karolina Fricova, Kata Torok – Dalma Juhar (libero) – Noemi Jambor, Fanny Fabian, Adrienn Vezsenyi, Julia Bojko, Aliz Kump.

Developres Bella Dolina Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Gabriela, Orvosova, Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Ann Kalandadze, Jelena Blagojevic - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Daria Przybyła (libero), Weronika Szlagowska, Anna Obiała.