Liga Mistrzyń: Zespół Grupa Azoty Chemik Police z kolejnym zwycięstwem po zaciętym meczu

Grupa Azoty Chemik Police z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzyń

Zespół Grupa Azoty Chemik Police wygrał na wyjeździe z zespołem CSM Targoviste 3:2 (25:17, 25:19, 24:26, 24:26, 18:16). Tym samym mistrzynie Polski sięgnęły po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzyń.

Początek pierwszego seta był w miarę wyrównany. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Sytuacja zmieniła się w połowie partii, kiedy siatkarki polskiego klubu odskoczyły przeciwniczkom (17:12). Zawodniczki C.S.M. Targovitse próbowały zniwelować różnicę, ale nie były w stanie zatrzymać mistrzyń Polski. Chemik wygrał pierwszego seta 25:17.

Kolejna partia tego spotkania była pokazem dominacji polskiego zespołu. Zwyciężczynie Tauron Ligi z zeszłego sezonu od razu zapewniły sobie wysokie prowadzenie (10:1). Siatkarki rumuńskiego zespołu były w stanie zmniejszyć przewagę, jednak ekipa z Polic nadal wygrała tę część meczu 25:19. Szczególnie dobrze na boisku prezentowała się Martyna Czyrniańska, która w trakcie dwóch setów zdobyła 12 punktów.

Zawodniczki polskiego klubu nie zaczęły trzeciego seta w dobrym stylu. Ich rywalki, między innymi dzięki dobrej grze blokiem, wyszły na prowadzenie. Oba zespoły w tej partii prezentowały bardzo zbliżony poziom, przez co do końca nie było wiadomo, która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie w tym secie triumfowała drużyna z Rumunii (26:24).

Czwarty set tego spotkania Ligi Mistrzyń był bardzo wyrównany. Chociaż pod koniec partii Chemik wyszedł na prowadzenie, to rywalki mistrzyń Polski były w stanie doprowadzić do wyrównania, a następnie sięgnąć po zwycięstwo w tej części spotkania (26:24). Przez to o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się polski zespół. Chemik triumfował w ostatniej partii 18:16.

Warto przypomnieć, że był to już drugi mecz ekipy z Polic w fazie grupowej obecnego sezonu Ligi Mistrzyń. Wcześniej mistrzynie Polski zmierzyły się z zespołem Marica Płowdiw. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Tauron Ligi 3:0.

CSM Targoviste – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (17:25, 19:25, 26:24, 26:24, 16:18)

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Targoviste: Maria Matei, Denisa Ionescu, Ana Bjelica, Rodica Buterez, Mira Todorowa, Kim Robitaille oraz Nicolina Bozicević (libero), Alexandra Ciucu (libero), Didona Zadorojnai, Jovana Miroslavljević, Petruta Orlandea

Chemik: Lenka Oveckova, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brokacević-Canzian, Martyna Czyrniańska, Iga Wasilewska oraz Maria Stenzel (libero), Fabiola de Sousa, Joanna Sikorska, Maira Cipriano