Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Polski? Tomasz Hajto podpowiedział prezesowi PZPN!

Piłka nożna
Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Polski? Tomasz Hajto podpowiedział prezesowi PZPN!
fot. Cyfrasport
Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Polski? Tomasz Hajto podpowiedział prezesowi PZPN!

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić rolę selekcjonera reprezentacji Polski. Kto go zastąpi? Ekspert Polsatu Sport Tomasz Hajto zdradził, że rozmawiał na ten temat z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

Hajto zaznaczył, że od lat przyjaźni się prezesem PZPN, więc często rozmawia z nim na temat polskiego futbolu. Zdradził też, że doradził mu kandydata, kiedy reprezentację Polski opuścił Paulo Sousa. 

Zobacz także: Cezary Kowalski: Oczekujmy postępu. Nowy selekcjoner powinien zagrać w ćwierćfinale Euro


- Przed pierwszym wyborem prezesa, czyli przed zatrudnieniem Czesława Michniewicza, kandydatura Marcela Kollera wypłynęła z mojej głowy - powiedział w specjalnym wydaniu "Cafe Futbol".

 

Ekspert Polsatu Sport dodał też, że rozmawiał z Kuleszą na temat następcy Michniewicza.

 

- Podpowiedziałem cztery typy. Jeden wydaje się bardzo konkretny i pasowałby do naszej mentalności. Ma dwa obywatelstwa, jest niesamowicie doświadczony. Prowadził już reprezentację, więc uważam, że nad tym nazwiskiem trzeba się pochylić - stwierdził tajemniczo.

Bożydar Iwanow oraz Cezary Kowalski stwierdzili w trakcie programu, że ekspertowi Polsatu Sport chodziło o Vladimira Petkovicia, byłego selekcjonera reprezentacji Szwajcarii.

Na koniec dyskusji Hajto zaznaczył, że stać nas na dobrego selekcjonera.


- Nasza federacja stoi na wysokim poziomie. Musimy zatrudnić trenera za dużo pieniądze. Wydaje mi się, że jesteśmy zapłacić 1-1,5 mln euro za rok. W naszej reprezentacji można coś zmienić. Kilku piłkarzy już powoli kończy. Nie mamy mocnej grupy eliminacji mistrzostw Europy, więc to dobry moment na zmiany - zakończył.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie