Prezes PZPN skomentował rozstanie z Czesławem Michniewiczem

Piłka nożna
Prezes PZPN skomentował rozstanie z Czesławem Michniewiczem
fot. Cyfrasport
Cezary Kulesza

Czesław Michniewicz przestanie z końcem grudnia pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Sprawę skomentował na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Kulesza po raz drugi miał okazję pracować z Czesławem Michniewiczem. Wcześniej miało to miejsce w Jagiellonii Białystok. To właśnie Kulesza zatrudnił w styczniu polskiego trenera w roli selekcjonera drużyny narodowej. Teraz skomentował rozstanie z byłym szkoleniowcem Legii Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Zapadła decyzja w sprawie Czesława Michniewicza 

 

"Trenerze, dziękujemy za 11 miesięcy pracy z reprezentacją Polski. Powodzenia w dalszej karierze!" - napisał na Twitterze.

 

 

Czesław Michniewicz w trakcie trwania pracy z reprezentacją utrzymał ją w dywizji A Ligi Narodów, a także awansował na mistrzostwa świata, gdzie awansował do 1/8 finału.

 

Po zakończeniu mundialu mówiło się jednak o konflikcie szkoleniowca z prezesem PZPN. Główną kością niezgody miała być tzw. "afera premiowa". Za swój występ na katarskim turnieju polscy piłkarze i selekcjoner mieli otrzymać premię z rządowych pieniędzy. Kulesza nie wiedział o całej sytuacji. Według doniesień medialnych również część polskich piłkarzy chciała zwolnienia Michniewicza.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie