MŚ 2022: Blisko 200 tysięcy osób podpisało się pod petycją o... powtórzenie finału

Blisko 200 tysięcy osób podpisało się pod petycją o... powtórzenie finału

Blisko 200 tysięcy osób podpisało się pod internetową petycją o powtórzenie niedzielnego finału piłkarskich mistrzostw świata, sędziowanego przez Szymona Marciniaka. W katarskim Lusail Argentyna pokonała Francję po rzutach karnych.

W piątkowy poranek pod wnioskiem w serwisie www.mesopinions.com podpisanych było 197,4 tysiąca osób. W komentarzach, w większości po francusku, zarzucano Marciniakowi stronniczość, szczególnie w pierwszej połowie, gdy polski arbiter podyktował rzut karny dla Argentyny.

- Moim zdaniem meczu nie rozegrano zgodnie z zasadami i powinien zostać powtórzony, z neutralnym sędzią - napisał jeden z internautów Lucas.

Marciniak był pierwszym w historii polskim arbitrem, który poprowadził finał mundialu. Na liniach pomagali mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

W niedzielę po 90 minutach był remis 2:2, po dogrywce 3:3, a w karnych "Albicelestes" zwyciężyli 4-2.