Nikola Grbić szykuje kadrę na 2023 rok. Kilku siatkarzom bacznie się przygląda

Siatkówka
Nikola Grbić szykuje kadrę na 2023 rok. Kilku siatkarzom bacznie się przygląda
fot. PAP
Nikola Grbić

W siatkówce trwa sezon klubowy, ale selekcjoner Nikola Grbić już myśli o kolejnych występach reprezentacji Polski. Kadrę czekają trzy ważne turnieje: Liga Narodów, mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie. Jak przyznał serbski trener, skład naszej drużyny będzie nieco inny niż podczas tegorocznego mundialu.

Sezon reprezentacyjny będzie bardzo intensywny. Po Lidze Narodów i mistrzostwach Europy siatkarze wystąpią jeszcze w kwalifikacjach olimpijskich. Te zaplanowano na przełom września i października.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Nowakowski skończył 35 lat. Zobacz, jak zmieniał się słynny polski siatkarz

 

- Musimy być optymalnie przygotowani właśnie na ten kluczowy moment roku. Nie będzie to łatwe zadanie, bo wcześniej czeka nas sporo podróżowania, mamy w Lidze Narodów wyprawę do Japonii, potem powrót do Europy i wypad na Filipiny. Ci, którzy grają więcej, muszą mieć szansę na częstszy odpoczynek. Mogą zacząć grę później, tak jak w ubiegłym sezonie, taki w każdym razie jest plan ramowy, który jednak zawsze może ulec modyfikacjom. Przy tym wszystkim musimy celować w dobre wyniki, które pozwolą zachować wysokie miejsce w rankingu światowym - powiedział selekcjoner w rozmowie z "SuperExpressem".

 

Grbić zapowiedział także zmiany w składzie reprezentacji.

 

- Na pewno wróci Wilfredo Leon, bo po wyleczeniu kontuzji jest zdrowy i w dobrej dyspozycji. Powinniśmy zobaczyć także odbywającego teraz rekonwalescencję Norberta Hubera. Jest też kilku innych, którym się bacznie przyglądam i być może uznam, że zasługują na powołanie. Każdy z wybrańców dostanie szansę, bo długi sezon wymusi sporo rotacji - przyznał Serb.

 

Grbić spędza okres świąteczny z rodziną w Stanach Zjednoczonych. Był tam prelegentem podczas konferencji trenerskiej.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie