Hokejowy PP: Od środy turniej finałowy w Oświęcimiu

Zimowe
Hokejowy PP: Od środy turniej finałowy w Oświęcimiu
fot. PAP

Na oświęcimskim lodowisku od środy do piątku rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Trofeum będzie bronić Comarch Cracovia Kraków.

Wystąpią drużyny, które uplasowały się na czterech czołowych miejscach w tabeli ekstraligi po rozegraniu dwóch rund spotkań, czyli: GKS Katowice, Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, Comarch Cracovia Kraków i GKS Tychy.
 
W przeciwieństwie do ubiegłego roku spotkania półfinałowe nie odbędą się w tym samym dniu. W środę zmierzą się ze sobą drużyny z Katowic i Tychów, zaś dzień później odbędą się derby Małopolski. Finał zaplanowano na piątkowy wieczór.
 
W 2021 r. Comarch Cracovia - po raz trzeci w historii - wywalczyła PP. W rozegranym w Bytomiu finale pokonała KH Energę Toruń (która nie awansowała do tegorocznego turnieju) 3:0.
 
Hokeiści o Puchar Polski zagrają po raz 25. Rywalizację zainaugurowano w 1969 roku. Później odbyła się jeszcze jedna edycja. Zmagania wznowiono dopiero w 2000 r. Od 2013 toczyła się w formule turnieju z udziałem czterech zespołów. Wyjątek stanowiły zmagania na przełomie 2020 i 2021 r. Wówczas w grudniu rozegrano półfinały, a dopiero w lutym finał (ze względu na szczyt zachorowań będących konsekwencją pandemii Covid-19 i związane z tym obostrzenia).
 
Program turnieju finałowego:
 
środa, 28 grudnia - półfinał
GKS Katowice – GKS Tychy, 20.30 
 
czwartek, 29 grudnia - półfinał
Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia Kraków, 20.30
 
29 grudnia – finał, 20.30
AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie