Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel ze świetnym przejazdem. Mikaela Shiffrin górą

Zimowe
Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel ze świetnym przejazdem. Mikaela Shiffrin górą
fot. PAP
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła szóste miejsce

Amerykanka Mikaela Shiffrin odniosła 79. pucharowe zwycięstwo w karierze, wygrywając slalom gigant w austriackim Semmering. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła szóste miejsce, wyrównując swój najlepszy wynik w karierze.

Po pierwszym przejeździe Shiffrin zajmowała drugie miejsce, tracąc 0,22 s do Szwajcarki Lary Gut-Behrami. W drugim odrobiła straty i wyprzedziła ją o 0,10 s. Trzecia pozycja przypadła Włoszce Marcie Bassino.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin wygrała slalom gigant w Semmering

 

Gąsienica-Daniel na półmetku była ósma, ale w drugim przejeździe uzyskała trzeci czas, co pozwoliło jej wyprzedzić dwie rywalki. Zabrakło jej tylko 0,07 s, by wygrać także z Kanadyjką Valerie Grenier i cieszyć się z życiowego sukcesu, ale i tak może być zadowolona. Wyrównała bowiem swoje najlepsze osiągnięcia z Courchevel, gdzie w grudniu 2021 była dwukrotnie szósta, oraz z Kranjskiej Gory w styczniu bieżącego roku (wszystkie w slalomie gigancie). Po raz jedenasty ukończyła zawody PŚ w pierwszej dziesiątce.

 

Druga z reprezentantek Polski, Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu, zajmując w pierwszym 36. miejsce.

 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie