Azjatycki kraj zgłasza chęć organizacji letnich igrzysk olimpijskich

Inne
Azjatycki kraj zgłasza chęć organizacji letnich igrzysk olimpijskich
fot. PAP
Igrzyska 2036 odbędą się w Indiach?

W ostatnich latach w Azji regularnie odbywały się igrzyska olimpijskie. Do listy krajów, które dostąpiły tego zaszczytu mogą dołączyć Indie. Potwierdził to tamtejszy minister sportu.

- Indie są poważnie zainteresowane aplikowaniem o organizację letnich igrzysk w 2036 roku - powiedział minister sportu Indii Anurag Thakur. Jeżeli Indie złożą aplikację, miastem organizatorem ma być 60 milionowe miasto Gudźarat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sportowcy domagają się pieniędzy od rządu. "Kolejnym krokiem będzie rezygnacja z igrzysk" 

 

Jak informuje angielski "Independent", Międzynarodowy Komitet Olimpijski odbył już wstępne rozmowy z 10 miastami, ale nie ma na razie ustalonych żadnych ram czasowych w sprawie wyboru organizatora igrzysk za 14 lat.

 

Zdaniem angielskich dziennikarzy, rywalami Indii w walce o igrzyska mogą być Indonezja, Korea Południowa, czy Katar. Niemcy z kolei rozważają, czy składać aplikację, bo u naszych zachodnich sąsiadów jest silny wewnętrzny sprzeciw wobec organizacji tego wydarzenia.

 

Indie mają już doświadczenie w byciu gospodarzem podobnych imprez. W tym państwie odbyły się Igrzyska Azjatyckie w 1951 i 1982 roku, a także Igrzyska Wspólnoty Narodów w 2010 roku.

 

Trzy ostatnie edycje igrzysk olimpijskich odbyły się w Azji. Zimowe w 2018 i 2022 roku odpowiednio w Pjongczangu i Pekinie, z kolei letnie w 2021 roku w Tokio.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie