PlusLiga: Barkom Każany Lwów - Projekt Warszawa. Czwarta z rzędu porażka Ukraińców

Siatkówka
PlusLiga: Barkom Każany Lwów - Projekt Warszawa. Czwarta z rzędu porażka Ukraińców
fot. Polsat Sport
Projekt Warszawa

Projekt Warszawa wygrał drugi mecz z rzędu. Ekipa ze stolicy pokonała na wyjeździe Barkom Każany Lwów 3:0 i ustabilizowała swoją pozycję w środku tabeli. Dla Ukraińców to natomiast czwarta kolejna porażka.

Siatkarze Projektu są ostatnio w dobrej formie. W pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa, a przegrali tylko z Asseco Resovią Rzeszów, która jest liderem PlusLigi. Warszawianie potwierdzili w starciu z Ukraińcami, że chcą kontynuować dobrą passę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Stephen Boyer może zostać siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów

 

W pierwszym secie zespoły grały równo mniej więcej do stanu 9:9. Później inicjatywę przejęli goście ze stolicy, którzy zaczęli konsekwentnie budować przewagę. Najpierw zanotowali serię trzech zdobytych punktów z rzędu, później dołożyli cztery, dzięki czemu oddalili się od rywali. Ostatecznie wygrali 25:17 i w dobrych humorach szykowali się do drugiego seta. 

 

Scenariusz drugiej odsłony ułożył się podobnie do pierwszej. Początek znów był wyrównany, ale wraz z upływem kolejnych minut Projekt zyskiwał przewagę. Warszawianie zdołali nawet ugrać pięć punktów z rzędu, podczas gdy Ukraińcy nie potrafili ich zatrzymać. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla gości z Mazowsza. 

 

W trzeciej odsłonie goście szybko wyszli na prowadzenie. Znów to Projekt potrafił zdobywać kilka punktów z rzędu, podczas gdy rywale nie mieli pomysłu, jak się przed tym bronić. W końcówce seta Ukraińcy wykrzesali z siebie dodatkowe siły i poważnie nastraszyli warszawian. Doprowadzili do gry na przewagi, w której lepsi okazali się przyjezdni. 26:24 dla Projektu i zwycięstwo 3:0 w meczu. 

 

Barkom Każany Lwów - Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 24:26)

 

Barkom Każany Lwów: Artem Smolar, Murat Jenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kwalen - Dmytro Kanajew (libero) - Oleh Szewczenko, Ołeksij Hołowen,Witalij Kuczer, Andrij Żukow (libero)

 

Projekt Warszawa: Jan Firlej, Artur Szalpuk, Niels Klapwijk, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jurij Semeniuk, Jakub Kowalczyk, Linus Weber, Mateusz Jankowski, Igor Grobelny

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie