Pokój, w którym mieszkał Leo Messi, nie przyjmie już gości. Katarczycy stworzą tam muzeum

Piłka nożna
Pokój, w którym mieszkał Leo Messi, nie przyjmie już gości. Katarczycy stworzą tam muzeum
fot. PAP/EPA
Leo Messi

Podczas tegorocznego mundialu reprezentacja Argentyny mieszkała w kampusie Uniwersytetu Katarskiego. Pokój, który zajmował Leo Messi, nie przyjmie już więcej gości. Zostanie bowiem zamieniony w muzeum mistrza świata.

Argentyńczycy podeszli do kwestii akomodacji inaczej niż większość reprezentacji. Jako swojej bazy nie wybrali żadnego z luksusowych hoteli. Zamiast tego postawili na kampus Uniwersytetu Katarskiego. Spędzili w nim całą imprezę - przeszło miesiąc.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy Arkadiusz Milik interweniował w sprawie Czesława Michniewicza? Twitterowe starcie brata piłkarza

 

Leo Messi mieszkał w pokoju ze swoim przyjacielem Sergio Aguero. Napastnik zakończył już karierę zawodniczą, ale z bliska wspierał swoich kolegów. Brał także udział w ceremonii wręczenia pucharu.

 

Jak poinformowała katarska agencja QNA, pokój zajmowany przez dwóch Argentyńczyków nie przyjmie już więcej gości. Powstanie tam bowiem muzeum poświęcone Messiemu. Znajdą się w nim przedmioty, które należały do świeżo upieczonego mistrza świata, a także koszulki z autografami.

 

 

- Dobytek Messiego będzie dziedzictwem dla studentów i przyszłych pokoleń oraz świadectwem wielkich osiągnięć Messiego na mistrzostwach świata - powiedział Hitmi al Hitmi, dyrektror PR Uniwersytetu Katarskiego.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie