Zimowe wietrzenie szatni w Wiśle Kraków. Klub opublikował komunikat

Piłka nożna
Zimowe wietrzenie szatni w Wiśle Kraków. Klub opublikował komunikat
fot. Cyfrasport
Patryk Plewka jest jednym z ośmiu piłkarzy wystawionych przez Wisłę na listę transferową

Gracze Wisły Kraków nie mają za sobą zbyt udanej rundy. Nie może więc dziwić, że włodarze krakowskiego klubu postanowili pożegnać się z piłkarzami, którzy nie sprostali ich oczekiwaniom. Wawel podczas zimowego okienka transferowego najprawdopodobniej opuści przynajmniej ośmiu zawodników.

"Biała Gwiazda" po 18 seriach gier zajmuje w pierwszoligowej tabeli dopiero 10. miejsce. Dla tak utytułowanego klubu, który po spadku za cel obrał sobie jak najszybszy powrót do PKO BP Ekstraklasy, to naprawdę rozczarowujący rezultat. Tym bardziej że Wisła początek sezonu miała naprawdę udany...

 

ZOBACZ TAKŻE: Marian Kmita: Andrzej Iwan, jakiego chcę pamiętać

 

Później coś jednak w grze wielokrotnych mistrzów Polski się zacięło. W celu ratowania sezonu najpierw postanowiono dokonać zmian w sztabie. Z posadą trenera pożegnał się Jerzy Brzęczek, którego zastąpił Radosław Sobolewski. W tym miesiącu ogłoszono natomiast, że nowym dyrektorem sportowym zostanie Kiko Ramirez, były szkoleniowiec krakowskiego klubu. Teraz przyszedł czas na pożegnanie się z zawodnikami, którzy nie prezentowali się przy Reymonta na miarę oczekiwań.

 

"Decyzją działu sportowego, sztabu szkoleniowego i zarządu TS Wisła Kraków SA - po analizie wizji rozwoju drużyny przedstawionej przez trenera - trzonu przedstawionej koncepcji nie będą stanowić: Ivan Borna Jelić Balta, Momo Cissé, Sławomir Chmiel, Dor Hugi, Jakub Niewiadomski, Patryk Plewka, Piotr Starzyński, Krystian Wachowiak. Klub bierze pod uwagę zarówno wypożyczenia pozwalające na rozwój zawodników, jak i transfery definitywne" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu "Białej Gwiazdy".

 

 

Głos w sprawie zabrał również prezes Wisły, Jarosław Królewski.

 

"Poinformowaliśmy piłkarzy i/lub ich managerów, że zamierzamy wcielić w życie określony plan sportowy. Transparentne i jasne przedstawienie sytuacji pozwoli zarówno zawodnikom, jak i klubowi efektywnie zaplanować najbliższy czas. Niezależnie od egzekucji w/w decyzji - jako profesjonalny klub - będziemy dbać o to, aby każdy z piłkarzy Wisły miał zapewniony odpowiedni rozwój" - zaznaczył.

 

Jeżeli chodzi o transfery przychodzące do klubu, to w nowej rundzie w barwach krakowskiego zespołu oglądać będziemy mogli Igora Sapałę, a także Hiszpana Alexa Mulę. Obecnie testy medyczne przechodzi także inny piłkarz z Półwyspu Iberyjskiego, David Juncà.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie