Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo Chemika w Bydgoszczy

Pałac - Chemik 0:3.

W meczu 9. kolejki Tauron Ligi siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie mistrzynie Polski zdeklasowały rywalki (9:25); dwie kolejne partie były bardziej wyrównane, ale policzanki zamknęły rywalizację w trzech setach.

Policzanki efektownie rozpoczęły to spotkanie (0:5) i w pierwszej odsłonie nawet na moment nie dały rywalkom dojść do głosu. Wynik 9:25, który siatkarki Chemika ustaliły punktowym blokiem, mówi właściwie wszystko o rywalizacji w tej części meczu.

Druga odsłona to mocne otwarcie gospodyń; seria dobrych zagrywek Moniki Gałkowskiej pozwoliła wypracować solidną zaliczkę (9:2). Mistrzynie Polski długo goniły wynik, ale w końcu dopięły swego (19:19). Skuteczniej zagrały też końcówkę, a błąd bydgoszczanek w polu serwisowym zakończył seta (23:25).

Set numer trzy również przyniósł wyrównaną walkę. Raz jedna, raz druga drużyna miała przewagę. Po błędzie przyjezdnych Pałac prowadził 20:18, ale policzanki odpowiedziały punktową serią, która okazała się kluczowa dla tego spotkania (20:24). W ostatniej akcji meczu skutecznym atakiem popisała się Jovana Brakocevic-Canzian (22:25).

Skrót meczu Pałac - Chemik:

Najwięcej punktów: Monika Gałkowska (16) – Pałac; Martyna Łukasik (17), Martyna Czyrniańska (11), Jovana Brakocevic-Canzian (10) – Chemik. MVP: Maria Stenzel.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (9:25, 23:25, 22:25)

Pałac: Paulina Bałdyga, Pola Nowakowska, Anna Lewandowska, Monika Gałkowska, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska – Agata Witkowska (libero) oraz Koleta Łyszkiewicz, Magdalena Mazurek. Trener: Mirosław Zawieracz.
Chemik: Lenka Oveckova, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Katarzyna Połeć – Maria Stenzel (libero) oraz Joanna Sikorska, Maira Cipriano. Trener: Marek Mierzwiński.

Wyniki meczów 9. kolejki Tauron Ligi:

2022-12-23: #VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)
2022-12-27: BKS Bostik Bielsko-Biała – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11)
2022-12-29: Roleski Grupa Azoty Tarnów – UNI Opole 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
2022-12-29: Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1 (19:25, 25:10, 26:24, 25:16)
2022-12-29: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (9:25, 23:25, 22:25)
2022-12-30: Moya Radomka Lotnisko Radom – ŁKS Commercecon Łódź (piątek, godzina 19.00; transmisja – Polsat Box Go).