Premier League: "Obywatele" z kolejnym zwycięstwem. Erling Haaland z dubletem

"Obywatele" z kolejnym zwycięstwem

Piłkarze Manchesteru City po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 nad Leeds United awansowali na pozycję wicelidera ekstraklasy angielskiej. Spotkanie zakończyło 17. ligową kolejkę.

Wynik w doliczonym czasie gry pierwszej połowie otworzył hiszpański pomocnik Rodri. Bezpośrednio po przerwie norweski napastnik Erling Haaland wykorzystał podanie Jacka Grealisha. Chwilę wcześniej katastrofalny błąd popełniła obrony gospodarzy.

Kilka minut później Grealis zaliczył drugą asystę idealnie obsługując Norwega, który strzelił z 11 metrów. To 20. gol w sezonie Haalanda. Całą akcję wykreował Kevin De Bruyne, który w dość prosty sposób wymanewrował rywali. Belg prezentował się zdecydowanie lepiej niż podczas katarskiego mundialu.

Szkoleniowiec Leeds Jesse Marsch w 65. min desygnował do gry Mateusza Klicha. Reprezentant Polski specjalnie się nie wyróżniał. Występ zakończył za to z żółtą kartką, którą ukarany został niedługo po wejściu.

Honorowego gola zdobył głową, po rzucie rożnym, holenderski obrońca Pascal Struijk.

Drużyna Machesteru dostosowała się do statystyk. Była to 38. wygrana mistrzów Anglii w ostatnich 41 meczach, gdy pierwsi zdobyli bramkę.

Zespół Pepa Guardioli po tym w pełni zasłużonym zwycięstwie ma koncie ma 35 pkt i traci do prowadzącego w tabeli Arsenalu 5 "oczek".

W piątek rozegrane zostaną pierwsze spotkania 18. serii.