EBL: Derby dla Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz

EBL: Derby dla Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz!

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała Twarde Pierniki Toruń 92:88 w derbach województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze.

Na początku meczu gospodarze starali się wykorzystywać przewagę pod koszami, a po trójce Vasy Pusicy prowadzili 9:3. Swoje akcje dodawali Aaron Cel i Joey Brunk, ale później to przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Dzięki kolejnym zagraniom Nathana Cayo i Aleksandra Lewandowskiego był już remis! Brunk i Kenić sprawili jednak, że po 10 minutach było 19:15. W drugiej kwarcie do głosu doszła młodzież! Dzięki akcjom Wojciecha Tomaszewskiego i Kacpra Gordona różnica wzrosła do 14 punktów! Pojedyncze zagrania Henry’ego i Cayo nie wystarczały do zmiany sytuacji. Ostatecznie po rzucie Sterlinga Gibbsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:38.

Kolejna kwarta wszystko zmieniała. Bardzo aktywny był Daniel Szymkiewicz, a swoje rzuty trafiał Ben Simons. Po trójkach Amerykanina najpierw był remis, a po chwili to zespół trenera Marka Popiołka wychodził na prowadzenie! Dzięki późniejszej akcji Mike’a Smitha uciekał nawet na osiem punktów. Vasa Pusica starał się na to reagować, ale ostatecznie po 30 minutach było 62:69. Twarde Pierniki nie zamierzały się poddawać. Dzięki zagraniom Cela i Kenicia torunianie zbliżali się na trzy punkty. W końcówce niezwykle ważnym zawodnikiem był jednak Nathan Cayo, ważną akcję kończył też Mike Smith. Ostatecznie to Enea Abramczyk Astoria zwyciężyła w derbach 92:88.

Najlepszym strzelcem gości był Ben Simons z 24 punktami i 7 zbiórkami. Vasa Pusica zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 88:92 (19:15, 28:23, 15:31, 26:23)

Twarde Pierniki Toruń: Vasa Pusica 18, Joey Brunk 17, Kacper Gordon 13, Stefan Kenic 13, Sterling Gibbs 9, Aaron Cel 9, Wojciech Tomaszewski 5, Bartosz Diduszko 4, Szymon Janczak 0, Wit Szymański 0.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Ben Simons 24, Myke Henry 18, Mike Smith 16, Nathan Cayo 16, Paulius Petrilevicius 9, Daniel Szymkiewicz 7, Aleksander Lewandowski 2, Jakub Ulczyński 0.