NHL: Kolejny gol Aleksandra Owieczkina. Porażka Washington Capitals

NHL: Kolejny gol Owieczkina. Porażka Washington Capitals

Rosjanin Aleksander Owieczkin zdobył swojego 803. gola w NHL i 23. w tym sezonie, ale jego zespół Washington Capitals przegrał u siebie po dogrywce z Ottawa Senators 3:4.

Bohaterem meczu okazał się Alex DeBrincat, który najpierw w połowie trzeciej tercji zdobył gola dającego gościom dogrywkę, a w doliczonym czasie gry zapewnił "Senatorom" zwycięstwo. Capitals zakończyli tym samym serię pięciu wygranych, natomiast Senators odnieśli drugi sukces z rzędu.

Dużej sztuki dokonał kapitan Florida Panthers Aleksandr Barkov, który popisał się hat trickiem w pierwszej tercji wygranego przez jego zespół 7:2 meczu z Montreal Canadiens. Ponadto Fin miał dwie asysty, a niemal równie skuteczny był w czwartek wieczorem Matthew Tkachuk, który zaliczył cztery punkty za dwa gole i dwie asysty.

Tego dnia kibice oglądali jeszcze dwa hat tricki. Mark Scheifele dokonał tego po raz siódmy w karierze, walnie przyczyniając się do zwycięstwa Winnipeg Jets z Vancouver Canucks 4:2, a Kyle Okposo po raz trzeci, w wygranym przez Buffalo Sabres 6:3 spotkaniu z Detroit Red Wings.