Arabia Saudyjska pokrzyżuje szyki Hiszpanom? Chce gościć mistrzostwa świata

Piłka nożna
Arabia Saudyjska pokrzyżuje szyki Hiszpanom? Chce gościć mistrzostwa świata
fot. PAP/EPA
Mundial 2030 po raz kolejny odbędzie się na Bliskim Wschodzie?

Hiszpanie potwierdzili jakiś czas temu, że razem z Portugalią i Ukrainą będą ubiegać się o organizację mundialu w 2030 roku. Może to być bardzo trudna batalia, bo według "El Mundo Deportivo" szyki chce im pokrzyżować Arabia Saudyjska.

Saudyjczycy mają zaprosić do wspólnej kandydatury Egipt i Grecję. Jeżeli udałoby się zrealizować ten pomysł, byłby to pierwszy mundial rozgrywany na trzech kontynentach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Raków Częstochowa wzmocnił się kosztem ligowego rywala

 

Organizacja mundialu byłaby jedną ze składowych saudyjskiego projektu Sport Vision 2030. Arabia Saudyjska liczy, że rozwinie swoją gospodarkę i przestanie być zależna od sytuacji na rynku ropy naftowej. Ich zainteresowanie wzbudził również sukces Kataru, który gościł niedawny mundial i został za to doceniony przez FIFA. 

 

Ambasadorem bliskowschodniego kraju w walce o turniej za osiem lat ma być Cristiano Ronaldo, który podpisał kontrakt z Al-Nassr.

 

Ofertę mają również wysłać cztery południowoamerykańskie kraje: Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Chile. Turniej na pewno nie odbędzie się w Ameryce Północnej, bo będzie już tam mundial w 2026 roku.

 

Gospodarz mundialu 2030 ma zostać wybrany w 2024 roku podczas 74. kongresu FIFA.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie