Tour de Ski: Dominik Bury awansował do ćwierćfinału sprintu w Val Muestair

Dominik Bury (z lewej)

Dominik Bury do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair, który rozpoczął rywalizację w Tour de Ski - cyklu zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Kamil Bury i Maciej Staręga odpadli w kwalifikacjach.

Norweg Johannes Klawansował aebo wygrał kwalifikacje czasem 2.54,05. Dominik Bury stracił do niego 9,01 sekundy i zajął 27. miejsce. Jego brat Kamil uzyskał czas 3.04,96 i był 36. Staręga był wolniejszy od zwycięzcy o 11,09 s i został sklasyfikowany na 40. pozycji.

W kwalifikacjach wzięło udział 99 zawodników. 30 z nich awansowało do ćwierćfinałów. Bury znalazł się w drugiej serii zaplanowanej na godz. 14.34.

Tour de Ski to prestiżowy cykl biegów na terenie Niemiec, Włoch i Szwajcarii. Kobiety i mężczyźni rywalizują w tych samych dniach. W tym sezonie Tour de Ski zakończy się 8 stycznia tradycyjnym podjazdem na szczyt Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme.

Zwycięzcami poprzedniej edycji byli Norweg Johannes Klaebo i Rosjanka Natalja Niepriajewa. W latach 2010-2013 czterokrotnie cykl wygrała Justyna Kowalczyk.