United Cup: Daniel Michalski przegrał z Timofiejem Skatowem

Daniel Michalski musiał uznać wyższość Timofieja Skatowa w drugim spotkaniu meczu Polska - Kazachstan w United Cup. Tym samym rywale "Biało-Czerwonych" doprowadzili do remisu 1:1.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Tenisiści szli "punkt za punkt". Bardzo emocjonująca okazała sie końcówka partii. Przy stanie 5:6 Skatow był o krok od zakończenia seta, ale Michalski wywalczył szósty punkt i doprowadził do wyrównania. Decydujący gem padł jednak łupem Kazacha, który wygrał całą partię 7:6.

Drugi set przebiegł już pod wyraźne dyktando Skatowa. Polak wygrał tylko dwa gemy. W pozostałych lepszy był 142. zawodnik rankingu ATP, który wygrał seta 6:2 i cały mecz 2:0.

Przypomnijmy, że wcześniej Iga Świątek pokonała Julię Putincewę w dwóch setach. To oznacza, że stan polsko-kazachskiej rywalizacji to aktualnie 1:1.

Daniel Michalski - Timofey Skatov 1:1 (6:7, 2:6).