Turniej Czterech Skoczni: Halvor Egner Granerud górą w Garmisch-Partenkirchen. Polak na podium

Halvor Egner Granerud wygrał w Garmisch-Partenkirchen

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Wygrał zwycięzca z Oberstdorfu Norweg Halvor Egner Granerud, a drugi był Słoweniec Anze Lanisek.

Granerud umocnił się na prowadzeniu w TCS. W niedzielę wyprzedził Laniska o 6,4 pkt, a Kubackiego o 9,3 pkt.

Tak samo pierwsza trójka wyglądała już po pierwszej serii. Granerud skoczył w niej 140 m i miał zaledwie 0,6 pkt przewagi nad Laniskiem, który uzyskał 140,5 m. Strata Kubackiego (136,5 m) do lidera wynosiła 6,8 pkt.

W finale Norweg przypieczętował zwycięstwo w świetnym stylu. W nim Kubacki skoczył 138,5 m, Lanisek 137 m, a on 142 m.

Na szóstym miejscu w Ga-Pa uplasował się Piotr Żyła. Kamil Stoch był dziewiąty, a Paweł Wąsek 22.

Po pierwszej serii odpadł 47. Stefan Hula.

W walce o Złotego Orła Granerud wyprzedza drugiego Kubackiego o 26,8 pkt. Trzeci Żyła traci do prowadzącego już 40,1 pkt.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kubacki nadal wyraźnie prowadzi. Nad drugim Laniskiem ma 88 punktów przewagi. Trzeci Granerud do lidera traci już 154 pkt.

W Pucharze Narodów Polska ustępuje jedynie Austrii, od której dzieli ją 199 punktów.

Teraz czas na austriacką część TCS. Na środę zaplanowano konkurs w Innsbrucku, a na piątek w Bischofshofen.