Serie A: Inter Mediolan - SSC Napoli. Gospodarze górą w hicie

Edin Dzeko otworzył wynik meczu.

Inter Mediolan i SSC Napoli zmierzyły się w środowym hicie Serie A. Górą okazali się gospodarze, triumfując 1:0.

Do przerwy kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli goli. Znacznie lepsze sytuacje do otworzeniu wyniku mieli gospodarze, a przede wszystkim lewy wahadłowy tej ekipy - Federico Dimarco. Reprezentant Włoch, dwukrotnie znajdując się w dogodnych okazjach, nie zdołał jednak pokonać kolegi z kadry, Alexa Mereta.

W drugiej połowie Inter szybko dopiął swego. Tym razem Dimarco dogrywał w pole karne, a dośrodkowanie we wzorowy sposób sfinalizował Edin Dzeko, dając prowadzenie ekipie gospodarzy. Jak się okazało - gol doświadczonego napastnika zapewnił wygraną Interowi. Dla Napoli była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.

Piotr Zieliński przebywał na murawie przez 65 minut, kiedy zmienił go Giacomo Raspadori.

Mimo porażki Napoli pozostało liderem w tabeli. W pierwszej kolejce Serie A w 2023 roku swoje mecze wygrały między innymi AC Milan, AS Roma czy Juventus. "Stara Dama" triumfowała po golu Arkadiusza Milika w samej końcówce spotkania.

Inter Mediolan - SSC Napoli 1:0 (0:0)