Turniej Czterech Skoczni: Dawid Kubacki zwyciężył w Innsbrucku

Dawid Kubacki wygrał konkurs na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Drugie miejsce ze stratą 3,5 punktu zajął Halvor Egner Granerud. Norweg pozostał liderem Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Lider Pucharu Świata prowadził po pierwszej serii z kilkupunktową przewagą nad drugim Anze Laniskiem. Polak miał również ponad 12 punktów więcej niż szósty Granerud. Reprezentant Norwegii to największy rywal Polaka w walce o zwycięstwo w TCS. Po pierwszej serii na trzecim miejscu plasował się Stoch.

W drugiej części rywalizacji kapitalny skok oddał Granerud. Lider TCS wylądował na 133 metrze i bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę rywalom. Sędziowie po jego próbie postanowili obniżyć rozbieg. Ostatecznie 26-latek musiał uznać wyższość Kubackiego. Skoczek z Nowego Targu uzyskał 121,5 metra, ale otrzymał bonus z tytułu obniżonej belki oraz wysoką rekompensatę za niekorzystny wiatr. Do tego miał sporą przewagę z pierwszej serii. Finalnie Kubacki zwyciężył o 3,5 punktu. Podium uzupełnił Lanisek.

Po drugim skoku Stoch spadł na piąte miejsce. Niemniej jednak to najlepszy występ w tym sezonie trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Po raz kolejny zawody w pierwszej dziesiątce ukończył Żyła. Zawodnik z Wisły po pierwszej serii był na 13. pozycji, lecz po drugim skoku awansował na 10. lokatę. Punktował jeszcze Paweł Wąsek, który ostatecznie był 20.

Konkurs na Bergisel był trzecim zaliczanym do 71. Turnieju Czterech Skoczni. W klasyfikacji wciąż prowadzi Granerud. Ostatnie zawody w ramach TCS odbędą się 6 stycznia w Bischofshofen.