United Cup: Iga Świątek i Hubert Hurkacz zapewnili Polsce awans do półfinału

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zapewnili Polsce awans do półfinału

Iga Świątek i Hubert Hurkacz bez problemu pokonali duet Camilla Rosatello - Lorenzo Musetti 2:0 (6:1, 6:2). Dzięki temu reprezentacja Polski pokonała drużynę narodową Włoch 3:2 i awansowała do półfinału turnieju United Cup.

Polska para dominowała na korcie. Zarówno u Hurkacza, jak i u Świątek bardzo dobrze funkcjonował serwis. Po pierwszym secie reprezentanci Polski mieli na swoim koncie cztery asy serwisowe. Problem z odbieraniem zagrywek polskich zawodników miała Camilla Rosatello. Duet z Półwyspu Apenińskiego nie był w stanie przeciwstawić się umiejętnościom Świątek i Hurkacza. Nic zatem dziwnego, że Biało-Czerwoni wygrali pierwszego seta, tracąc zaledwie jednego gema.

Na początku drugiego seta zawodnicy na chwilę musieli przerwać grę. Ulewa panująca w Brisbane, czyli tam, gdzie rozgrywany był mecz, w jakiś sposób przedarła się przed dach hali. Woda, która pojawiła się na korcie, musiała zostać wytarta, by zapewnić bezpieczeństwo tenisistom. Po chwili gra została wznowiona.

Przerwa mogła wpłynąć na koncentrację Hurkacza, który coraz częściej zaczął popełniać błędy. Zawodnicy z Włoch w drugim secie grali znacznie odważniej. Mimo to Biało-Czerwoni po chwili kryzysu ponownie stawiali warunki na korcie. Ostatecznie Świątek i Hurkacz wygrali drugą część tego spotkania 6:2.

Polska zatem awansowała do 1/2 finału turnieju United Cup, gdzie zagra z USA. Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, natomiast finał odbędzie się w niedzielę.

Iga Świątek/Hubert Hurkacz - Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti 2:0 (6:1, 6:2)