United Cup: Linette - Bronzetti. Relacja i wynik na żywo

Po zwycięstwie ze Szwajcarią 3:2, polscy tenisiści awansowali do kolejnej rundy rozgrywanego w Australii United Cup. Rywalami Polaków w walce o półfinał turnieju będzie reprezentacja Włoch. Drugim singlowym meczem kobiet będzie rywalizacja Magdy Linette z Lucią Bronzetti. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Przed wygranym spotkaniem ze Szwajcarią, Biało-Czerwoni mierzyli się z reprezentacją z Kazachstanu. Magda Linette w dwóch spotkaniach singlowych podczas australijskiego turnieju była górą. Najpierw bez straty seta pokonała reprezentantkę Kazachstanu - Kulambayevą, a później 2:1 pokonała Szwajcarkę Teichmann. Włosi w poprzednich fazach turnieju grali z reprezentacjami Norwegii i Brazylii. Tenisiści z półwyspu apenińskiego poradzili sobie bez problemów. Lucia Bronzetti wygrała obydwa spotkania bez straty seta pokonując najpierw Brazylijkę Pigossi, a później Norweżkę Eikeri.

Mimo dobrych występów Włoszki, zdecydowaną faworytką tego spotkania jest Polka. Magda Linette jest sklasyfikowana o sześć oczek wyżej od swojej rywalki w rankingu WTA, zajmując aktualnie 48. pozycję. Bronzetti jest 54.

Mecz Polska - Włochy wyłoni półfinalistę turnieju United Cup. W półfinale wystąpi też jednak jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans w fazie grupowej. Półfinały zaplanowano na 6 i 7 stycznia, a finał na 8 stycznia. Spotkania na tym etapie rozegrane zostaną w Sydney.

Relacja i wynik na żywo meczu Magda Linette - Lucia Bronzetti na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 10:00.