United Cup: Matteo Berrettini lepszy od Huberta Hurkacza. Kłopoty Biało-Czerwonych

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim

Hubert Hurkacz przegrał swój mecz podczas turnieju United Cup. Lepszy od Polaka okazał się Matteo Berrettini, który zwyciężył 2:1 (6:4, 3:6, 6:3). Biało-Czerwoni tym samym przegrywają z reprezentacją Włoch 1:2. Czy Polakom jeszcze uda się awansować do półfinału?

Początek spotkania nie ułożył się tak, jak zaplanował to sobie Hurkacz. Wrocławianin już w pierwszym gemie został przełamany przez Włocha. Na szczęście dla reprezentacji Polski po chwili plasujący się na dziesiątym miejscu w rankingu ATP zawodnik również wygrał gema serwisowego swojego rywala i doprowadził do wyniku 2:2.

Mimo to szczęście Biało-Czerwonych nie trwało zbyt długo. Jeszcze przed końcem pierwszej partii Berrettini ponownie przełamał Hurkacza. Tym razem Włoch nie dał sobie odebrać wypracowanego prowadzenia. Polski tenisista przegrał pierwszą część tego pojedynku 4:6.

W drugim secie pochodzący z Wrocławia zawodnik prezentował się już lepiej. Najpierw gra w drugiej partii była wyrównana. Dopiero pod koniec seta Hurkacz był w stanie odskoczyć przeciwnikowi. Berrettini nie był już w stanie nadrobić strat, przez co przegrał seta 3:6. Tym samym 25-latek doprowadził do wyrównania w meczu.

Ostatniej części spotkania Polak również nie może zaliczyć do udanych. O porażce Hurkacza zadecydowało jedno przełamanie. Berrettini bezlitośnie wykorzystał błąd rywala i wygrał trzeciego seta 6:3. Przez to Włosi prowadzą w rywalizacji z Biało-Czerwonymi 2:1.

Przypomnijmy, że wcześniej podczas turnieju rozgrywanego w Australii Polska mierzyła się z reprezentacjami Kazachstanu i Szwajcarii. Biało-Czerwoni wygrali obie te rywalizacje i dzięki temu awansowali z grupy. Stawką starcia z narodową drużyną Włoch jest wejście do półfinału turnieju United Cup.

Hubert Hurkacz - Matteo Berrettini 1:2 (4:6, 6:3, 3:6)