United Cup: Pewne zwycięstwo Magdy Linette. Polska nadal w walce o półfinał

Magda Linette wygrała swój mecz 2:0

Magda Linette sięgnęła po zwycięstwo podczas turnieju United Cup. Jej przeciwniczką była Lucia Bronzetti. Polka wygrała 2:0 (6:1, 6:2). Dzięki temu triumfowi Biało-Czerwoni remisują z reprezentacją Włoch 2:2 w rywalizacji o półfinał.

Linette świetnie weszła w tej pojedynek. Pochodząca z Poznania zawodniczka bez problemu wykorzystywała wszystkie błędy rywalki. Nic zatem dziwnego, że w pierwszym secie Bronzetti była w stanie wygrać tylko jednego gema. Linnette zakończyła pierwszą część tego spotkania w zaledwie 34 minuty.

Włoszka nie była w stanie poprawić swojej gry w kolejnej partii. Polska tenisistka już na początku przełamała przeciwniczkę. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę Linette. Dzięki temu 30-latka sięgnęła po zwycięstwo również w drugim secie. Wygrała tę partię 6:2.

Dzięki temu zwycięstwu Polska remisuje z reprezentacją Włoch 2:2. O ostatecznym wyniku tej rywalizacji zadecyduje mecz w mikście. Przypomnijmy, że wcześniej podczas turnieju rozgrywanego w Australii Polska mierzyła się z reprezentacjami Kazachstanu i Szwajcarii. Biało-Czerwoni wygrali obie te rywalizacje i dzięki temu awansowali z grupy. Stawką starcia z narodową drużyną Włoch jest wejście do półfinału turnieju United Cup.

Magda Linette - Lucia Bronzetti 2:0 (6:1, 6:2)