EBL: King Szczecin lepszy w Gdyni

King Szczecin pokonał Suzuki Arkę Gdynia 102:88 w czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi i tym samym zapewnił sobie udział w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od rzutów z dystansu Treya Wade’a i Novaka Musicia. Później świetnie zaczął się prezentować przede wszystkim Andrzej Mazurczak, który dość szybko doprowadzał do remisu. Wejście DJ Fennera ponownie zmieniało rytm gry na korzyść gdynian. King wykorzystywał jednak błędy rywali i po wsadzie w kontrze Kacpra Borowskiego po 10 minutach był remis po 20. Zaraz na początku drugiej kwarty szczecinianie wychodzili na prowadzenie dzięki zagraniu Filipa Matczaka. Po kilku minutach dzięki trafieniu Mateusza Kostrzewskiego przyjezdni uciekali na 11 punktów. Bartłomiej Wołoszyn oraz DJ Fenner starali się zmieniać sytuację, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:50.

W trzeciej kwarcie ekipie trenera Arkadiusza Miłoszewskiego udawało się utrzymywać przewagę - było to możliwe m. in. dzięki akcjom Phila Fayne’a i Kacpra Borowskiego. Po późniejszych dwóch trójkach Mateusza Kostrzewskiego różnica wzrosła do 15 punktów. Gospodarze w tym fragmencie nie byli w stanie nawiązać rywalizacji, mimo starań Jamesa Florence’a. Po 30 minutach było 61:75. W ostatniej części spotkania niewiele się zmieniało. Teraz bardzo dobrze prezentowali się Bryce Brown oraz Phil Fayne, a przewaga w pewnym momencie wynosiła już 21 punktów. W końcówce obaj trenerzy stawiali na zawodników z ławki rezerwowych, a sam wynik był rozstrzygnięty. King zwyciężył ostatecznie 102:88.

Najlepszym zawodnikiem gości był Mateusz Kostrzewski z 19 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się DJ Fenner z 17 punktami i 2 asystami.

Suzuki Arka Gdynia - King Szczecin 88:102 (20:20, 20:30, 21:25, 27:27)

Suzuki Arka Gdynia: D.J. Fenner 17, James Florence 16, Novak Music 16, Trey Wade 12, Bartłomiej Wołoszyn 12, Wiktor Sewioł 6, Adam Hrycaniuk 4, Jordan Harris 3, Adrian Pajkert 2, Adrian Bogucki 0, Aleksy Janiec 0.

King Szczecin: Mateusz Kostrzewski 19, Bryce Brown 18, Phil Fayne 15, Filip Matczak 11, Tony Meier 11, Zac Cuthbertson 11, Andy Mazurczak 8, Kacper Borowski 8, Konrad Szymański 1, Maciej Żmudzki 0, Konrad Rosiński 0.