Slalom alpejskiego Pucharu Świata w Zagrzebiu odwołany

Zimowe
Slalom alpejskiego Pucharu Świata w Zagrzebiu odwołany
fot. PAP

Drugi slalom alpejskiego Pucharu Świata kobiet, zaplanowany na czwartek w Zagrzebiu, został odwołany z powodu wysokich temperatur i wiatru, ogłosiła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Triumf w środę w pierwszym slalomie w stolicy Chorwacji zanotowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, dla której była to 81. wygrana w Pucharze Świata. Do wyrównania rekordu pod względem zwycięstw brakuje już jej tylko jednego sukcesu. Najlepsze osiągnięcie należy do jej rodaczki Lindsey Vonn.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarła niemiecka alpejka, medalistka olimpijska Rosi Mittermaier

 

Shiffrin 82. zwycięstwo będzie miała okazję zaliczyć w sobotę lub niedzielę w Kranjskiej Gorze (Słowenia), gdzie zaplanowano dwa giganty.

 

Od kilku tygodni w tej części Europy obserwuje się szczególnie łagodne temperatury, które utrudniają sezon sportów zimowych, zarówno dla turystów, jak i wyczynowych sportowców.

 

Slalomy, które odbyły się w środę w Zagrzebiu (kobiety) i Garmisch (Niemcy, mężczyźni), dwóch nisko położonych ośrodkach, przeprowadzone zostały na trasach w trudnych warunkach, w krajobrazie pozbawionym śniegu.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie