Pewne zwycięstwo polskich piłkarzy ręcznych z Marokiem

Piłka ręczna
Polska pokonała Maroko w Turnieju Noworocznym.

Polska pokonała Maroko 30:23 w drugim dniu Turnieju Noworocznego. W środę w pierwszym dniu zawodów Biało-Czerwoni pokonali Iran 32:27, z kolei Belgia wygrała z Marokiem 30:28.

Polacy w pierwszej połowie inauguracyjnego spotkania zaliczyli trzyminutowy przestój, stracili cztery gole z rzędu i do przerwy przegrywali 16:17.

Na mecz z Marokańczykami trener Patryk Rombel solidnie przemeblował skład. Jego drużyna od początku dyktowała warunki gry. Rękę (dosłownie) przyłożył do tego bramkarz Adam Morawski, który wygrał trzy pojedynki sam na sam i obronił rzut karny.

Mniej powodów do radości miała niewielka grupka marokańskich kibiców na trybunach. Goście mieli problemy ze sforsowaniem defensywy Biało-Czerwonych rywali i wypracowaniem sobie pozycji rzutowych. Do przerwy przegrywali sześcioma bramkami. Po zmianie stron Polacy prowadzili już 20:13, potem mieli okazję „przetestować” grę w potrójnym osłabieniu, co pomogło rywalom w odrobieniu części strat (20:17). W ostatnich minutach gospodarze znów odskoczyli rywalom i przekonująco wygrali.

W piątek, na zakończenie zawodów, podopieczni trenera Rombla zagrają z Belgią, a Maroko z Iranem. Wszyscy uczestnicy turnieju kończą przygotowania do MŚ.

Grupowymi rywalami Biało-Czerwonych w mundialu będą w pierwszej fazie Słowenia, Arabia Saudyjska i Francja. Mecz otwarcia między Polską a "Trójkolorowymi" rozpocznie się w katowickiej hali 11 stycznia o godz. 21. Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, w przypadku awansu do rundy głównej przeniosą się do Krakowa.

MŚ zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia w Polsce i Szwecji. Tytułu będą bronić Duńczycy.