Znana tenisistka opowiedziała o swojej walce z bulimią

Tenis
Znana tenisistka opowiedziała o swojej walce z bulimią
fot. PAP
Caroline Garcia zmagała się z bulimią

Jedna z najlepszych tenisistek świata Caroline Garcia wyznała, że kilka lat zmagała się z bulimią. O swojej walce z tą chorobą opowiedziała w rozmowie z francuskim "L'Equipe".

Garcia przyznała, że bulimii nabawiła się w momencie, kiedy przeżywała trudne chwile na korcie. Nadmierne jedzenie było dla niej formą ucieczki od problemów.

 

- Każdy jest inny. Niektórzy przestaną jeść, a u mnie było odwrotnie: kiedyś szukałam schronienia w jedzeniu. Wynikało to z cierpienia, że nie udało mi się zrobić tego, co chciałam zrobić na korcie, że już nie wygrywam, że cierpię fizycznie. Jedzenie uspokajało mnie na kilka minut. Wszyscy wiemy, że to nie trwa, ale to była droga ucieczki - przyznała 29-latka.

 

ZOBACZ TAKŻE: United Cup: Znamy półfinalistów. Polska zagra z USA 

 

Wpływ na rozwój choroby miało również to, że bardzo często podróżowała i spędzała samotnie dużo czasu w hotelowym pokoju. 

 

- Kiedy jesteś sam, trudniej jest to kontrolować. W tenisie spędzasz dużo czasu sam na sam w swoim pokoju. Tak często bywało - dodała.

 

Francuzka w przeszłości miała obsesję na punkcie swojej wagi. W pokonaniu choroby pomogło jej jednak to, że nauczyła się racjonalnie podchodzić do odżywiania i zaakceptowała siebie taką jaką jest.

 

- Akceptuję to wszystko lepiej i czuję się mniej winna. W pewnym momencie byłam dla siebie zbyt surowa. Jestem typem osoby, która waży się do każdego grama. Teraz, jeśli od dwóch dni chcę zjeść pizzę, będę ją miała - dodała.

 

Caroline Garcia zasłynęła tym, że w 2017 roku jako pierwsza zawodniczka w historii wygrała dwa turnieje w Chinach (w Wuhan i Pekinie). W 2022 roku awansowała na US Open do półfinału gry pojedynczej. Dwa razy triumfowała także w grze podwójnej podczas Rolanda Garrosa.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie