EBL: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk z wygraną w Sopocie

Świetny mecz Grupa Sierleccy Czarnych w Sopocie! Zespół ze Słupska w piątek pokonał na wyjeździe Trefla 77:71.

Obie ekipy na początku meczu pokazywały niezłą skuteczność - po kolejnych trójkach Davida DiLeo i Camerona Wellsa był remis po 11. Później słupszczanie uciekali nawet na sześć punktów dzięki trafieniom Jakuba Schenka i Jakuba Musiała. Garrett Nevels i Rolands Freimanis w końcówce pierwszej kwarty zmniejszyli straty do stanu 20:21. Zaraz na początku kolejnej części meczu rzuty Błażeja Kulikowskiego i Andrzeja Pluty dały Treflowi pięć punktów przewagi. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa szybko na to odpowiadała, a spotkanie cały czas było bardzo wyrównane - co chwilę na tablicy wyników był remis! Ostatecznie dzięki akcjom Jeana Salumu i Garretta Nevelsa po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 43:40.

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęli sopocianie. Grupa Sierleccy Czarni szybko zmieniali sytuację na swoją korzyść, w czym pomagali głównie Michał Chyliński oraz Brae Ivey. Skończyło się to na serii 20:2 (!) i po akcjach Mikołaja Witlińskiego i De’quona Lake’a mieli nawet 10 punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach było 56:65. W ostatniej części meczu drużyna trenera Żana Tabaka chciała gonić wynik. Dzięki zagraniom Ivicy Radicia na około trzy minuty przed końcem różnica wynosiła zaledwie pięć punktów. Schenk, Witliński i Ivey świetnie jednak na to odpowiadali, a przyjezdni ciągle byli na prowadzeniu. W końcówce Trefl był nieskuteczny, a Grupa Sierleccy Czarni niespodziewanie wygrali 77:71.

Trefl Sopot - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 71:77 (20:21, 23:19, 13:25, 15:12)

Trefl Sopot: Cameron Wells 22, Garrett Nevels 13, Ivica Radic 12, Jean Salumu 10, Michał Kolenda 6, Rolands Freimanis 3, Błażej Kulikowski 3, Andrzej Pluta 2, Jarosław Zyskowski 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Billy Ivey 21, Jakub Schenk 12, Mikołaj Witliński 10, David DiLeo 9, Jakub Musiał 9, Michał Chyliński 6, Shavon Coleman 6, De quon Lake 3, Paweł Leończyk 1