Gala Mistrzów Sportu. Transmisja TV i stream online

Inne
Gala Mistrzów Sportu. Transmisja TV i stream online
fot. Materiały prasowe
Gala Mistrzów Sportu w sobotę 7 stycznia w Polsacie i Polsacie Sport

Już w sobotę 7 stycznia na uroczystej Gali Mistrzów Sportu ogłoszone zostaną wyniki 88. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku. W gronie nominowanych znalazło się 32 sportowców reprezentujących kilkanaście dyscyplin, w tym oczywiście siatkówkę, tenis, piłkę nożną, lekkoatletykę czy skoki narciarskie. Galę Mistrzów Sportu od godziny 20:00 oglądać można w Polsacie, Polsacie Sport i Polsat Box Go oraz Polsatsport.pl.

W Polsacie Sport transmisja ruszy już o godzinie 19:00. W specjalnym studiu prowadzonym przez Bożydara Iwanowa i Karolinę Szostak, zaproszeni eksperci będą typować faworytów oraz przypomną ich największe ubiegłoroczne sukcesy. Dodatkowego paliwa do dyskusji dostarczą wywiady ze znamienitymi gośćmi, które przeprowadzą reporterzy Marcin Lepa, Bożena Pieczko, Marta Ćwiertniewicz oraz Agnieszka Łapacz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mocna reprezentacja siatkówki w plebiscycie "PS" i Polsatu. "Życzyłbym sobie, żeby ktoś z nich znalazł się w trójce"


Punktualnie o godzinie 20:00 ruszy transmisja Gali Mistrzów Sportu, którą oprócz Polsatu Sport pokaże także Polsat. Wydarzenie poprowadzą Paulina Chylewska i Jerzy Mielewski (Polsat Sport) oraz Aldona Marciniak i Łukasz Kadziewicz (Przegląd Sportowy). Poza statuetką Czempiona dla Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku, podczas Gali przyznane zostaną także inne wyróżnienia, w takich kategoriach jak np. Trener Roku czy Drużyna Roku. Wydarzenie swoimi występami uświetnią występy muzyczne największych gwiazd polskiej muzyki. Po zakończeniu gali w ruch ponownie pójdą kamery reporterskie Polsatu Sport oraz studio, do którego zaproszeni zostaną laureaci poszczególnych kategorii oraz publicyści sportowi i ciekawi rozmówcy. W niedzielę 8 stycznia o godzinie 22:30 w Polsacie Sport wyemitowany zostanie reportaż podsumowujący Galę oraz ukazujący jej kulisy.


Na liście nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku znalazły się nazwiska 32 sportowców i sportsmenek. Część z nich – kajakarki oraz wioślarze - biorą udział w Plebiscycie jako drużyny. Siatkarskich wicemistrzów świata indywidualnie reprezentują Bartosz Kurek oraz Kamil Semeniuk, który dodatkowo w 2022 roku wygrał Ligę Mistrzów CEV z klubem z Kędzierzyna-Koźla.


Z kolei Magdalena Stysiak to przedstawicielka kadry polskich siatkarek, które zajęły wysokie ósme miejsce na mundialu. Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć także liderki światowego rankingu tenisistek oraz ubiegłorocznej triumfatorki dwóch turniejów wielkoszlemowych – Igi Świątek. Świat tenisa reprezentuje także najlepszy Polak w tej dyscyplinie - Hubert Hurkacz. W minionym roku sportowo nasz kraj rozsławili również Bartosz Zmarzlik - który po raz trzeci został indywidualnym mistrzem świata na żużlu, Mateusz Ponitka - kapitan czwartej drużyny Eurobasketu, Dawid Kubacki – brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w skokach narciarskich oraz wielu innych zawodników i zawodniczek. „Etatowym” nominowanym jest kapitan piłkarskiej Reprezentacji Polski – Robert Lewandowski. Już w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze dodatkową nominację otrzymał Wojciech Szczęsny. Bez jego bramkarskich interwencji nie byłoby pierwszego od 36 lat awansu Reprezentacji Polski do fazy pucharowej mundialu.


Idea Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski narodziła się w 1926 roku za sprawą ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” Kazimierza Wierzyńskiego. Od tamtej pory kibice w powszechnym głosowaniu wybierają Zwycięzcę, który otrzymuje statuetkę Czempiona. Wśród laureatów znalazły się takie legendy, jak Halina Konopacka, Jadwiga Jędrzejowska, Janusz Kusociński, Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Boniek, Justyna Kowalczyk, Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, Kamil Stoch, Bartosz Kurek, Bartosz Zmarzlik i Robert Lewandowski. Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie – zaledwie rok wcześniej szwedzki dziennik Svenska Dagbladet zaczął przyznawać nagrody najlepszemu sportowcowi lub zespołowi roku.

Nominowani w 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku
(kolejność alfabetyczna)

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Hubert Hurkacz (tenis)
4. Natalia Kaczmarek (lekkoatletyka)
5. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
6. Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)
7. Małgorzata Kołdej (rugby 7)
8. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
9. Bartosz Kurek (siatkówka)
10. Robert Lewandowski (piłka nożna)
11. Aleksandra Lisowska (lekkoatletyka)
12. Adrian Meronk (golf)
13. Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie)
14. Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa)
15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto (kajakarstwo)
16. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
17. Mateusz Ponitka (koszykówka)
18. Kamil Semeniuk (siatkówka)
19. Pia Skrzyszowska (lekkoatletyka)
20. Magdalena Stysiak (siatkówka)
21. Adrianna Sułek (lekkoatletyka)
22. Iga Świątek (tenis)
23. Katarzyna Wasick (pływanie)
24. Katarzyna Zdziebło (lekkoatletyka)
25. Bartosz Zmarzlik (żużel)


DODATKOWA NOMINACJA


26. Wojciech Szczęsny (piłka nożna)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie