PŚ w biathlonie: Bracia Boe najlepsi na 10 km w Pokljuce

Johannes Thingnes Boe

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał sprint na 10 km w słoweńskiej Pokljuce. Drugie miejsce zajął jego brat Tarjei Boe. Trzeci był ich rodak Sturla Holm Laegreid. Najlepszy z Polaków Andrzej Nędza-Kubiniec uplasował się na 69. pozycji.

Johannes Thingnes Boe miał jedną karną rundę i triumfował czasem 23.55,9. Jego starszy brat Tarjei nie popełnił błędu na strzelnicy, ale stracił do zwycięzcy 48,1 s. Laegreid przejechał jedną karną rundę i był wolniejszy o 55,6 s.

W Pokljuce startowało trzech biało-czerwonych. Nędza-Kubiniec miał jedną karną rundę i czasem 27.32,6 zajął 69. miejsce. Grzegorz Guzik (27.52,3) był 77., natomiast Marcin Zawół (28.40,6) ukończył zawody na 88. pozycji. Żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do sobotniego piegu na dochodzenie.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Johannes Thingnes Boe, który zgromadził 689 pkt. Za nim z dorobkiem 625 pkt plasuje się Laegreid. Trzeci jest Francuz Emilien Jacquelin (319 pkt). Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zdobył w tym sezonie 8 pkt i zajmuje 65. miejsce.