NBA: Charlotte Hornets wyrównali rekord. Zdobyli 51 punktów w pierwszej kwarcie

Terry Rozier w tym sezonie notuje średnio 20.7 punkta na mecz

Rekordowa zdobycz 51 punktów w pierwszej kwarcie należy do Golden State Wariors. Zawodnicy z Kalifornii ustanowili rekord w 2019 roku, a poprzedniej nocy wynik ten wyrównali gracze Charlotte Hornets. Ostatecznie pokonali Milwaukee Bucks 138-109.

51 punktów w kwarcie jest również nowym rekordem klubu z Charlotte. Hornets w pierwszej kwarcie prowadzili już 45-17, trafili 20 z 29 rzutów z gry i osiągnęli skuteczność rzutów z gry na poziomie 69%. W pierwszej połowie "Szerszenie" zdobyły 84 punkty, co jest drugim wynikiem w historii klubu.

Najgorszy występ w sezonie zanotował jeden z kandydatów do nagrody MVP - Giannis Antetokounmpo. Grek w ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie zdobył jedynie dziewięć punktów.

W zespole z Karoliny Północnej prym wiedli Terry Rozier i LaMelo Ball, którzy zdobyli odpowiednio 39 i 24 punkty.

Charlotte Hornets z bilansem 11 zwycięstw i 29 porażek zajmują aktualnie 15. miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę, a ich przeciwnikiem będą Indiana Pacers. Mecz rozpocznie się o 23:00 czasu polskiego.