PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Projektu Warszawa

Projekt Warszawa wygrał 11 meczów w obecnym sezonie.

W meczu 19. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0. Drużyna ze stolicy pewnie ograła rywala, a większych emocji dostarczyła kibicom jedynie druga odsłona, zakończona rywalizacją na przewagi.

Pierwszy set bez historii. Siatkarze Projektu wypracowali sobie wyraźną przewagę w jednym ustawieniu przy zagrywkach Jana Firleja (11:5) i w dalszej części seta nie pozwolili rywalom dojść do głosu. Po skutecznym ataku Kevina Tillie różnica wynosiła już dziesięć oczek (20:10), a kropkę nad "i" postawił Artur Szalpuk (25:14).

Po słabym otwarciu, suwalczanie przebudzili się w drugiej odsłonie. Uzyskali klika punktów zaliczki na początku (4:8) i utrzymywali ją przez dłuższy czas. Gospodarze odrobili straty w środkowej części seta (15:15), a końcówka przyniosła sporo emocji. Goście mieli piłkę setową po ataku Mirana Kujundzicia (23:24), ale skuteczni w ofensywie gospodarze doprowadzili do rywalizacji na przewagi. Rozstrzygnęła się ona w niecodzienny sposób. Suwalczanie rozegrali kapitalną akcję, zwieńczoną brawurowym atakiem Matiasa Sancheza, ale popełnili wcześniej błąd... Weryfikacja wideo przyznała punkt gospodarzom (27:25).

W trzeciej partii, po obiecującym początku Ślepska (6:8), inicjatywę przejęli siatkarze Projektu. Wygrali cztery kolejne akcje (10:8), później zaliczyli serię trzech punktów i odskoczyli rywalom (13:9). W dalszej części seta konsekwentnie powiększali przewagę. W końcówce kontrolowali sytuację, a skuteczny atak Szalpuka zakończył rywalizację (25:17).

Skrót meczu Projekt - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Kevin Tillie (17), Artur Szalpuk (17) – Projekt; Paweł Halaba (9) – Ślepsk. MVP: Kevin Tillie (14/20 = 70% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

Projekt Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:14, 27:25, 25:17)

Projekt: Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Niels Klapwijk, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Linus Weber, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban.
Ślepsk: Miran Kujundzić, Andreas Takvam, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Cezary Sapiński, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Arkadiusz Żakieta, Przemysław Smoliński, Dominik Depowski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 19. kolejki PlusLigi:

2023-01-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 27:25, 15:9)
2023-01-06: BBTS Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)
2023-01-07: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:23)
2023-01-07: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:15)
2023-01-07: Projekt Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:14, 27:25, 25:17)
2023-01-08: PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-08: Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-09: Barkom-Każany Lwów – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).