PŚ w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Lampartera w Otepaa

Austriak Johannes Lamparter wygrał w estońskiej miejscowości Otepaa zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Polacy nie startowali. Rywalizację kobiet odwołano z powodu silnego wiatru na skoczni.

Zmagania rozpoczęły się od biegu ze startu wspólnego na 10 km. Lamparter zajął w nim trzecie miejsce, minimalnie przegrywając z braćmi Jensem i Einarem Oftebro z Norwegii. Przed konkursem skoków tracił do lidera tylko 0,2 pkt.

Austriak zwyciężył na skoczni, a w całych zawodach wyprzedził Fina Ilkkę Herolę oraz swojego rodaka Thomasa Retteneggera.

Z powodu choroby nie startował lider klasyfikacji generalnej Norweg Jarl Magnus Riiber - 558 pkt. Drugie miejsce po ośmiu zawodach zajmuje jedenasty w sobotę Jens Oftebro - 475, a trzecie Niemiec Julian Schmid - 343.