PŚ w saneczkarstwie: Dziewiąte miejsce polskiej dwójki w Siguldzie

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce w rywalizacji dwójek w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w łotewskiej Siguldzie. Zwyciężyli zawodnicy gospodarzy Martins Bots i Roberts Plume.

Polacy uzyskali dziewiąty czas pierwszego ślizgu, w drugim osiągnęli 11. wynik, ale wystarczyło to do utrzymania pozycji w czołowej "10".

Biało-czerwoni zdobyli w sześciu startach 201 pkt i zajmują 11. lokatę w klasyfikacji PŚ w tej konkurencji. Prowadzą z dorobkiem 460 pkt dwukrotni medaliści olimpijscy Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy w sobotę zajęli czwartą pozycję.

Z sześciu kobiecych dwóch najlepsze okazały się Łotyszki Anda Upite i Sanija Ozolina, a liderkami PŚ są Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer. Polki nie startowały, a w klasyfikacji generalnej Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska z dorobkiem 39 pkt są na 12. pozycji.

Rywalizację kobiet w jedynkach wygrała Niemka Dajana Eitberger, a obok niej na podium stanęły Łotyszka Elina Ieva Vitola oraz jej rodaczka Julia Taubitz. Klaudia Domaradzka była 23., a do triumfatorka w obu ślizgach straciła łącznie 2,529.

W PŚ po sześciu z 12 zawodach prowadzi Taubitz - 465 pkt. Mistrzyni globu sprzed dwóch lat o 38 pkt wyprzedza Eitberger.

Domaradzka ma 67 pkt i zajmuje 22. miejsce, a Natalia Jamróz z dorobkiem 41 jest na razie 28. zawodniczką sezonu.