Serie A: Juventus znów to zrobił! Gol w końcówce na wagę zwycięstwa

Juventus ponownie wygrał 1:0.

W sobotnim meczu 17. kolejki Serie A ekipa Juventusu pokonała u siebie Udinese 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w samej końcówce rywalizacji Danilo.

Przed pierwszym gwizdkiem uczczono na stadionie minutą ciszy pamięć po zmarłym w piątek 6 stycznia byłym piłkarzu m.in. Juventusu Gianluca Viallim, który w barwach "Starej Damy" występował w latach 1992-1996, będąc jej kapitanem i zdobywając m.in. Ligę Mistrzów.

Gospodarze przystąpili do sobotniego starcia z myślą o kontynuacji znakomitej passy, wynoszącej aż siedem ligowych zwycięstw z rzędu, podczas gdy goście pragnęli przerwać swoje pasmo niepowodzeń w postaci ośmiu spotkań bez wygranej. Faworytami byli niewątpliwie miejscowi.

W bramce Juventusu znalazł się Wojciech Szczęsny, podczas gdy Arkadiusz Milik usiadł na ławce rezerwowych.

Spotkanie było bardzo wyrównane pod względem posiadania piłki oraz stwarzanych sytuacji. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał rezultat bezbramkowy.

Kibice ze stolicy Piemontu mogli powoli zacząć niecierpliwić się, gdy po kolejnych minutach wynik nie ulegał zmianie. Szkoleniowiec Juventusu postanowił zareagować, wpuszczając trzech zawodników po upływie kilkunastu minut drugiej połowy. Wśród nich był Milik, który zmienił Angela Di Marię.

Allianz Stadium w Turynie eksplodował z radości w 86. minucie, kiedy Danilo po asyście Federico Chiesy umieścił piłkę w siatce. Drużyna "Starej Damy" zapewniła sobie wygraną rzutem na taśmę, podobnie jak w poprzedniej kolejce, kiedy pokonała na wyjeździe Cremonese 1:0. Wówczas bohaterem był Milik, który popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Juventus ostatecznie wygrał 1:0 i odniósł już ósme zwycięstwo z rzędu w Serie A. Dzięki temu awansował na drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego SSC Napoli traci tylko cztery punkty. Lider rozgrywek swój mecz rozegra w niedzielę 8 stycznia na wyjeździe z Sampdorią.

Juventus - Udinese 1:0 (0:0)
Bramka: Danilo 86