PlusLiga: Cztery sety bez emocji. Trefl Gdańsk pewnie ograł PGE Skrę Bełchatów

Trefl Gdańsk odniósł 11 zwycięstwo w obecnym sezonie.

Trefl Gdańsk wygrał z PGE Skrą Bełchatów 3:1 w spotkaniu 19. kolejki PlusLigi. Gdańszczanie pewnie wygrali dwa pierwsze sety, w trzecim wyraźnie ulegli rywalom, ale w czwartym odrodzili się i zgarnęli komplet punktów. Dla podopiecznych Igora Juricia to ważne zwycięstwo w walce o grę w play-off.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gdańszczanie (8:4, 11:7). Rywale odrobili straty (11:11), ale wyrównana walka nie trwała długo. Trefl, który w tym secie lepiej prezentował się w ataku, w przyjęciu i popełniał mniej błędów, odbudował przewagę. W końcówce Bartłomiej Bołądź (22:16) i Mikołaj Sawicki (24:17) dołożyli po asie serwisowym. Sawicki zamknął seta skutecznym atakiem (25:18).

W drugiej odsłonie siatkarze Trefla szybko uzyskali wyraźną przewagę. Skra miała kontakt do stanu 5:4; później poszła seria, w której dwoma asami oraz skutecznym atakiem popisał się Bołądź i było 11:4. Bełchatowianie ocknęli się przy stanie 15:6, wygrali pięć kolejnych akcji (15:11), ale był to jedyny przestój gospodarzy w tej partii. Gdańskie lwy szybko odzyskały animusz i pewnie zmierzali po wygraną, którą asem serwisowym przypieczętował Sawicki (25:16).

Początek trzeciego seta przyniósł nagły zwrot akcji. Od początku przewagę uzyskali bełchatowianie (4:8). W środkowej części seta spokojnie punktowali gospodarzy, których gra zupełnie się załamała (7:15, 11:20). Znów oglądaliśmy seta "do jednej bramki", tym razem jednak pod dyktando przyjezdnych. W końcówce trener gdańszczan posłał w bój kilku rezerwowych, jego podopieczni wygrali kilka akcji, ale Skra miała bezpieczną przewagę. Lukas Vasina skutecznym atakiem ustalił wynik na 19:25.

Gdańszczanie szybko się pozbierali i od początku czwartej partii nadawali ton wydarzeniom na boisku (4:1, 12:7). Środkowa część seta to już dominacja gospodarzy, którzy dobrą postawą w polu serwisowym i skuteczną grą w ataku odebrali rywalom nadzieje na odwrócenie losów meczu (19:11). Sawicki wywalczył piłkę meczową (24:14), a później zakończył mecz skutecznym atakiem (25:15).

Skrót meczu Trefl - PGE Skra:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (23), Mikołaj Sawicki (19) – Trefl; Aleksandar Atanasijević (16), Mateusz Bieniek (14), Filippo Lanza (10) – PGE Skra. Dominacja gospodarzy w polu serwisowym (11–2). MVP: Bartłomiej Bołądź (15/22 = 68% skuteczności w ataku + 5 asów + 3 bloki).

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:15)

Trefl: Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa, Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź – Luke Perry (libero) oraz Aliaksei Nasevich, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk, Michał Grzyb. Trener: Igor Juricić.
PGE Skra: Filippo Lanza, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Lukas Vasina, Mihajlo Mitić, Wiktor Musiał. Trener: Joel Banks.

Wyniki meczów 19. kolejki PlusLigi:

2023-01-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 27:25, 15:9)
2023-01-06: BBTS Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)
2023-01-07: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:23)
2023-01-07: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:15)
2023-01-07: Projekt Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-01-08: PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-08: Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-09: Barkom-Każany Lwów – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).