Mistrzynie Polski przegrały w hitowym starciu! Siatkarki ŁKS Commercecon nadal niepokonane w Tauron Lidze

Siatkarki Chemika Agnieszka Korneluk i Jovana Brakocevic-Canzian oraz Valentina Diouf z ŁKS Commercecon podczas meczu 10. kolejki Tauron Ligi.

W meczu 10. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grupy Azoty Chemika Police przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 1:3. Hitowe starcie dostarczyło sporo emocji, gorzej było z jakością – gra obu ekip mocno falowała i sporo było błędów. Łódzkie Wiewióry pozostają jedyną niepokonaną drużyną ekstraklasie siatkarek; w dotychczasowych meczach straciły zaledwie jeden punkt i prowadzą w tabeli.

Początek spotkania toczył się po myśli siatkarek z Łodzi, które wypracowały sobie wyraźną przewagę (3:7, 7:13). Gospodynie długo nie były w stanie złapać właściwego rytmu, miały problemy w ataku. Przy stanie 17:21 nastąpił punkt zwrotny w tym secie – policzanki wygrały serię akcji przy zagrywkach Mairy Cipriano (23:21). Martyna Łukasik wywalczyła piłkę setową (24:22), ale rywalki doprowadziły do gry na przewagi. Rozstrzygnął ją na korzyść Chemika punktowy blok Jovany Brakocević-Canzian (26:24).

W drugim secie gra obu ekip nadal falowała. Po wyrównanym początku, przewagę zbudowały siatkarki Chemika, które po asie Brakocević-Canzian prowadziły 15:12. Później jednak łodzianki zanotowały dwie serie trzech wygranych akcji i było 16:18. Podobnie było w końcówce. Policzanki przegrywały 21:23, ale po asie Fabioli miały piłkę setową przy stanie 24:23. Set znów zakończył się rywalizacją na przewagi; gospodynie nie wykorzystały szans i to łodzianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Roberta Ratzke asem serwisowym ustaliła wynik na 27:29.

Trzecia odsłona również przyniosła wyrównaną walkę obu ekip, a przewaga przechodziła z rąk do rąk – raz miały ją łodzianki (6:9), raz gospodynie (14:11), a później znów siatkarki ŁKS (17:19). Końcówkę łodzianki znów rozegrały po swej myśli. Po ataku Zuzanny Góreckiej było 20:23, Valentina Diouf wywalczyła piłkę setową (21:24), a w ostatniej akcji tej części meczu Klaudia Alagierska-Szczepaniak skutecznie uderzyła ze środka (22:25).

Set numer cztery to dobre otwarcie łodzianek (4:7). W środkowej części seta przyjezdne utrzymywały przewagę, a skutecznie prezentowała się Diouf (11:14, 13:17). Po bloku Alagierskiej-Szczepaniak łodzianki odskoczyły w końcówce na pięć oczek (17:22). As środkowej ŁKS dał piłkę meczową (18:24), rywalki obroniły się w dwóch akcjach, ale skuteczny atak Diouf zakończył rywalizację (20:25).

Skrót meczu Chemik - ŁKS:

Najwięcej punktów: Martyna Łukasik (16), Jovana Brakocevic-Canzian (14), Agnieszka Korneluk (11) – Chemik; Valentina Diouf (23), Klaudia Alagierska-Szczepaniak (16), Zuzanna Górecka (14), Kamila Witkowska (12) – ŁKS. MVP: Klaudia Alagierska-Szczepaniak (9/13 = 69% skuteczności w ataku + 1 as + 6 bloków; zagrała na +13).

Chemik: Iga Wasilewska, Lenka Oveckova, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik – Maria Stenzel (libero) oraz Joanna Sikorska, Maira Cipriano, Fabiola Almeida de Sousa, Katarzyna Połeć. Trener: Marek Mierzwiński
ŁKS: Roberta Ratzke, Zuzanna Górecka, Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Lana Scuka, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Angelika Gajer, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki meczów 10. kolejki Tauron Ligi:

2023-01-05: UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 14:25, 25:17, 24:26)
2023-01-06: Energa MKS Kalisz – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (18:25, 19:25, 25:19, 18:25)
2023-01-07: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:3 (17:25, 25:20, 25:20, 16:25, 12:15
2023-01-08: Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 20:25)
2023-01-08: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Moya Radomka Lotnisko Radom (niedziela, godzina 19.00)
2023-01-09: Grot Budowlani Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).