La Liga: Barcelona pokonała Atletico. Dwie czerwone kartki w końcówce

FC Barcelona wygrała na wyjeździe 1:0 z Atletico Madryt w spotkaniu 16. kolejki. Jedyną bramkę w meczu strzelił Ousmane Dembele. W doliczonym czasie gry zagotowało się na boisku i sędzia pokazał dwie czerwone kartki. W meczu nie wystąpił zawieszony Robert Lewandowski.

"Duma Katalonii" wyszła na prowadzenie w 82. minucie gry. Efektowną akcją indywidualną popisał się Pedri. Pomocnik Blaugrany zagrał do Gaviego, który wziął na plecy obrońcę Atletico i zagrał do Dembele. Reprezentant Francji mocnym strzałem pokonał Jana Oblaka.

Do momentu strzelenia gola podopieczni Xaviego Hernandeza przeważali. Poźniej jednak inicjatywę przejęli gospodarze. W końcówce pierwszej połowy mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki. Ostatecznie jednak zeszli na przerwę przegrywając 0:1.

Niewiele ponad kwadrans po zmianie stron dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Dembele. Uderzenie Francuza zostało jednak zablokowane. W kolejnych minutach nie oglądaliśmy groźnych sytuacji podbramkowych. Gorąco zrobiło się dopiero w końcówce meczu.

Najpierw czerwonymi kartkami ukarani zostali Ferran Torres i Stefan Savic. Między zawodnikami doszło do rękoczynów. Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Antoine Griezmann, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Ronald Araujo. Ostatecznie Atletico nie zdobyło bramki wyrównującej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0 Barcelony.

Atletico Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramka: Dembele 22