Puchar Świata w biathlonie: 12. miejsce Polaków w wyścigu par mieszanych

PŚ w biathlonie

Norwescy biathloniści Vetle Sjaastad Christiansen i Ingrid Landmark Tandrevold wygrali wyścig par mieszanych podczas zawodów Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Polacy w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec i Anna Mąka zajęli 12. miejsce.

Norwegowie nie mieli żadnych karnych rund i triumfowali czasem 38.54,1. Drugie miejsce ze stratą 41 sekund zajęli Francuzi Antonin Guigonnat i Lou Jeanmonnot-Laurent. Na podium znaleźli się też Niklas Hartweg i Amy Baserga ze Szwajcarii, który przegrali z Norwegami o 49,6 s.

Kolejne miejsca zajęli Finowie, Austriacy, Amerykanie, Ukraińcy, Japończycy, Mołdawianie, Szwedzi i Włosi.

Nędza-Kubiniec i Mąka czasem 41.43,4 zostali sklasyfikowani na 12. pozycji. Bieg ukończyły 22 duety.

Był to pierwszy w sezonie wyścig par mieszanych, który nie jest olimpijską konkurencją. O godzinie 14.25 w Pokljuce rozpocznie się wyścig sztafet mieszanych 4x7,5 km z udziałem Polaków.