Puchar Świata w saneczkarstwie: Piąte miejsce Polaków w sztafecie

PŚ w saneczkarstwie

Polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie Siguldzie. Triumfowali Łotysze przed Niemcami i Amerykanami.

Sztafeta polega na starcie dwóch jedynek oraz dwójki. Łotysze w składzie Elina Ieva Vitola, Kristers Aparjods, Martins Bots/Roberts Plume uzyskali czas 2.12,111. Niemcy stracili do nich 0,228 sekundy, natomiast Amerykanie - 0,837.

Polacy byli wolniejsi od zwycięzców o 2,481 s.

Wcześniej w niedzielę rywalizowali jeszcze panowie w jedynkach. Wygrał Łotysz Kristers Aparjods, drugi był Niemiec Max Langenhan - 0,253 s straty, a trzeci Włoch Dominik Fischnaller - 0,267. Na 18. miejscu uplasował się Sochowicz - 1,990 straty.