Noriaki Kasai w Pucharze Kontynentalnym. Czy będzie to trampolina do elity?

Przemysław NowakZimowe
Noriaki Kasai w Pucharze Kontynentalnym. Czy będzie to trampolina do elity?
fot. PAP

Noriaki Kasai powróci na arenę międzynarodową po ponad dwuletniej przerwie. Żywa legenda skoków narciarskich wystąpi w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo. Dobre wyniki w drugoligowych zmaganiach mogą przybliżyć 50-latka do występów w Pucharze Świata.

To już przesądzone. Japońskich skoczków nie zobaczymy w Zakopanem, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich. Zamiast rywalizacji u podnóża Tatr, podopieczni Kento Sakuyamy woleli wrócić do kraju, gdzie wzięli udział w tegorocznej edycji Pucharu HBC.


Konkurs na Okurayamie wygrał... kombinator norweski - Go Yamamoto. Wśród uczestników nie zabrakło 50-letniego Kasaiego. Legendarny skoczek zajął 13. miejsce. Dzięki temu znalazł się w gronie dziesięciu zawodników, którzy wystąpią w Pucharze Kontynentalnym. Impreza w Sapporo odbędzie się w tym samym terminie, co zawody najwyższej rangi w Zakopanem.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w Zakopanem: Znamy kadrę Polski


W przypadku udanych skoków na rodzimej skoczni, mistrz świata w lotach z 1992 roku, będzie mógł liczyć na powołanie do krajowej grupy skoczków na konkursy Pucharu Świata, które odbędą się tydzień później na tym samym obiekcie.

 

Tym samym spełniłby deklarację, którą złożył w grudniu ubiegłego roku. 

 

- Celem na ten sezon jest powrót do Pucharu Świata – stwierdził doświadczony zawodnik. – Do tej pory startowałem w nim 569 razy. Chciałbym dojść do 600 występów - dodał.

 

Czy jego marzenia się spełnią? Po raz ostatni wicemistrz olimpijski z Soczi miał okazję rywalizować z elitą niemal trzy lata temu. 2 lutego 2020 roku wziął udział w konkursie na Okurayamie, gdzie zajął 36. lokatę.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Szwecja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie