Puchar Włoch: Inter Mediolan wygrał z Parmą po dogrywce

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie po dogrywce Parmę 2:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Przyjezdni prowadzili do 88. minuty, jednak nie udało im się sprawić sensacji. 74 minuty w barwach Parmy rozegrał Adrian Benedyczak.

Parma rozgrywki Coppa Italia rozpoczęła od 1/32 finału. Pokonała Salernitanę 2:0, a następnie Bari 1:0. Jedynego gola strzelił w tamtym spotkaniu Adrian Benedyczak. Tym razem Polak znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Interem. Zespół z Mediolanu tegoroczną przygodę z Pucharem Włoch rozpoczął właśnie meczem z Parmą.

Mediolańczycy przeważali od początku, jednak nie przekładało się to na dogodne okazje. Na posterunku stał 44-letni bramkarz Parmy Gianluigi Buffon, jednak nie miał on zbyt wielu okazji do interwencji.

W 38. minucie Parma przeprowadziła kapitalną akcję. Simon Sohm zgrał pięknie piętką przed polem karnym do Stanko Juricia, a Chorwat potężnym strzałem w okienko otworzył wynik spotkania. Bramka "stadiony świata"!

Po zmianie stron każdy spodziewał się, że gospodarze będą atakowali, a Parma ograniczy się do bronienia i akcji z kontrataku. Trochę tak to wyglądało, ale Inter w dalszym ciągu nie potrafił się przebić przez defensywę gości. Co więcej, przez ponad 88 minut nie potrafił oddać celnego strzału. Kiedy jednak udało się trafić w bramkę, to od razu zmienił się wynik. Na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez.

Po chwili Inter do kolejnej rundy mógł wprowadzić Edin Dżeko, ale jego strzał kapitalnie obronił Buffon. Czekała nas zatem dogrywka. W niej pierwsi groźną okazję mieli przyjezdni i w pierwszej połowie doliczonego czasu gry to Parma sprawiała lepsze wrażenie.

W 110. minucie obejrzeliśmy kolejne fantastyczne trafienie. Z linii szesnastego metra, ale główką gola strzelił Francesco Acerbi. Nie najlepszą interwencją chwilę wcześniej popisał się Buffon. Wynik utrzymał się do samego końca i to Inter awansował dalej. W ćwierćfinale zagra z lepszym z pary Atalanta - Spezia.

Inter - Parma 2:1 p.d (1:1)

Bramki: Martinez 88, Acerbi 110 - Jurić 38

Inter: Andre Onana - Danilo D'Ambrosio (Francesco Acerbi 81'), Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni (Federico Dimarco 66') - Denzel Dumfries (Raoul Bellanova 67'), Roberto Gagliardini, Kristjan Asllani, Henrikh Mkhitaryan (Edin Dzeko 67'), Robin Gosens (Matteo Darmian 81') - Lautaro Martinez, Joaquin Correa (Milan Skriniar 113')

Parma: Gianluigi Buffon - Enrico Del Prato, Botond Balogh, Yordan Osorio, Lautaro Valenti (Alessandro Circati 106') - Nahuel Estevez (Drissa Camara 74'), Adrian Bernabe Garcia (Antoine Hainaut 81') - Dennis Man (Stanko Juric 26'), Simon Sohm (Valentin Mihaila 81'), Adrian Benedyczak (Roberto Inglese 74') - Franco Vazquez