Liga Mistrzyń: Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź sensacyjnie ograły Fenerbahce Opet Stambuł!

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź ograły Fenerbahce Opet Stambuł.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały wyżej notowane rywalki z tabeli grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Alessandro Chiappiniego ograły trzecią drużynę ligi tureckiej 3:1. Dzięki temu zwycięstwu łodzianki awansowały na pozycję lidera tabeli.

Widowisko przy Al. Unii Lubelskiej 2 lepiej zaczęły miejscowe. Łodzianki wygrały pierwszego seta 25:21. W kolejnym tak kolorowo już nie było. Klub ze Stambułu stanął na nogi i zainicjował walkę o dalsze losy spotkania. Dzięki temu Fenerbahce wygrało 25:22 i po dwóch setach było już 1:1.

Trzeci set także należał do siatkarek Alessandro Chiappiniego, które wygrały w nim 25:16. Napędzone tak wysoką przewagą w trzeciej części gry, Polki nie postanawiały odpuszczać. Łodzianki dopełniły dzieła w - jak się okazało - finałowej, czwartej partii meczu, wygrywając 25:20. Na koniec spotkania tablica pokazywała zatem wynik 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu siatkarki ŁKS wyprzedziły w tabeli Turczynki oraz siatkarki ze Stuttgartu, które w czwartek czeka spotkanie z ostatnim zespołem grupy D, który dotychczas nie wygrał ani jednego seta - ekipą La Laguna.

ŁKS Commercecon Łódź - Fenerbahce Opet Stambuł 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:19).

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Angelika Gajer Anastazja Hryszczuk, Julita Piasecka.

Fenerbahce Opet Stambuł: Macris Silva Carneiro, Anna Łazariewa, Beliz Baskir, Ana Cristina de Souza, Arina Fiedorowcewa, Ergul Eroglu - Gizem Orge (libero) - Buse Unal, Cansu Cetin, Meliha Diken, Meryem Boz.