Michał Probierz o polskich trenerach. "Dziwię się, że Polska jest tak krytykowana"

Piłka nożna
Michał Probierz o polskich trenerach. "Dziwię się, że Polska jest tak krytykowana"
fot. PAP
Selekcjoner reprezentacji U-21 Michał Probierz

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Michał Probierz włączył się do dyskusji na temat poziomu, jaki prezentują polscy trenerzy. Były trener Jagiellonii Białystok w rozmowie z goal.pl uważa, że są oni niedoceniani i że zbyt krytycznie ocenia się ich umiejętności.

Od kilku tygodni toczy się dyskusja, czy reprezentację powinien przejąć Polak, czy trener zagraniczny. Jednym z Polaków przymierzanym do roli selekcjonera jest Michał Probierz, który z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą pracował w Jagiellonii Białystok. Probierz w przeszłości zasłynął wieloma barwnymi i kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tak jest również teraz, kiedy wypowiada się o rodzimych trenerach. On sam dziwi się, że są tak mocno krytykowani.

 

- Dziwię się, że Polska jest tak krytykowana, jeżeli chodzi o myśl szkoleniową. Z nas robi się debili, to tak powiem brzydko - ocenił Probierz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek zdradził nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski?

 

Polscy trenerzy rzadko pracują za granicą. Zdaniem Probierza nie wynika to z ich umiejętności, a z tego, że po zakończeniu kariery często wracają do Polski.

 

- Bo my nie zostaliśmy, jak wielu za granicą i tam nie mieszkamy. Ale jeszcze raz mówię, że bardzo często te obrazy, które są wokół polskich trenerów, są już naprawdę żenujące. Uważam, że nie zasługujemy na to. Jeżeli ktoś chodzi na treningi i je obserwuje, to na pewno nie odbiegamy w niczym. A to, że my dużej jakości piłkarza nie możemy ściągnąć za grube miliony, to już nie mamy na to wpływu - dodał Probierz.

 

Michał Probierz to były trener m.in. Jagiellonii Białystok, czy Cracovii. Od lipca jest selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21, którą poprowadził już w czterech spotkaniach.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie