PKO BP Ekstraklasa: Korona Kielce górą w sparingu z belgijskim drugoligowcem

Korona Kielce z triumfem w sparingu

Piłkarze beniaminka piłkarskiej ekstraklasy Korony Kielce rozegrali drugi mecz kontrolny na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi. Kielczanie wygrali z belgijskim drugoligowcem RWD Molenbeek 1:0.

Kielecki zespół na obozie w Turcji przebywa od poniedziałku 2 stycznia. W pierwszym meczu kontrolnym Korona w sobotę przegrała z tureckim trzecioligowcem Kocaelisporem 1:3. W drugim meczu sparingowym rywalem kielczan był RWD Molenbeek. Podopieczni trenera Kamila Kuzery wygrali to spotkanie 1:0, a zwycięską bramkę już w dziewiątej minucie zdobył Dawid Błanik.

Podczas grupowania w Antalyi kielczanie rozegrają jeszcze jeden sparing. W sobotę ich przeciwnikiem będzie czeski Banik Ostrawa.

Kadra kieleckiego zespołu na tureckie zgrupowanie liczy 28 zawodników. W tym gronie jest trójka piłkarzy pozyskanych przez kielecki klub w przerwie zimowej: 28-letni kanadyjski stoper Dominick Zator, 31-letni hiszpański pomocnik Nono i 28-letni obrońca Bartosz Kwiecień, który powrócił do Korony po pięciu latach. W planach klubu jest pozyskanie jeszcze lewego obrońcy. Trener Kuzera na zgrupowanie zabrał także 17-letniego napastnika Michała Pokorę, jednego z najzdolniejszych zawodników klubowej akademii Korony.

Pierwsze dwa mecze kontrolne Korona rozegrała jeszcze w grudniu, podczas pierwszego etapu przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego pokonał Górnika Łęczna 4:0 i uległ GKS Katowice 0:1.

Kielczanie w Turcji przebywać będą do niedzieli. Od 16 stycznia Korona będzie trenować na własnych obiektach. Cztery dni później zmierzy się w meczu kontrolnym z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Rundę wiosenną ekstraklasy zespół zainauguruje 29 stycznia wyjazdowym spotkaniem z Legią Warszawa.