Puchar CEV: Dobry początek nie wystarczył Budowlanym do wygranej

Siatkówka
Puchar CEV: Dobry początek nie wystarczył Budowlanym do wygranej
Fot. CEV
Siatkarki Grot Budowlani Łódź przegrały na wyjeździe z CV Gran Canaria 1:3 w meczu 1/8 finału Pucharu CEV.

Siatkarki Grot Budowlani Łódź przegrały na wyjeździe z CV Gran Canaria 1:3 w meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Rewanżowe i decydujące o awansie do dalszej fazy rozgrywek spotkanie obu drużyn odbędzie się 18 stycznia w Łodzi.

Spotkanie znacznie lepiej od rywalek rozpoczęły siatkarki Budowlanych, które skutecznie punktowały z lewego skrzydła. W tym elemencie niezawodna była Aleksandra Kazała, która dawała swojej drużynie sporo jakości w ataku. Wypracowana od początku przewaga procentowała do samego końca, a seta blokiem zakończyły łodzianki, które prowadziły 1:0 w całym spotkaniu.


Drugi set to całkowita dominacja Hiszpanek. CV Gran Canaria rozbiła łódzkie siatkarki posiadając przewagę w każdym elemencie, a losy tej partii rozstrzygnęły się znacznie szybciej niż można się było tego spodziewać. Gospodynie pewnie wygrały 25:10 i wyrównały wynik w spotkaniu na 1:1.


To nie był koniec niespodzianek w tym meczu. Hiszpanki poszły za ciosem i dobrze rozpoczęły trzecią partię zdobywając o wiele więcej punktów od swoich przeciwniczek. Po stronie łodzianek najlepiej radziła sobie Melis Durul, ale to było zbyt mało, aby zagrozić CV Gran Canaria. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:21 dla gospodyń.


Czwarta partia miała podobny przebieg. Znów najlepsza w szeregach łodzianek była Durul, z kolei po drugiej stronie świetnie radziły sobie Laura Suarez oraz Adriani Vilvert. Gra Budowlanych zupełnie się nie kleiła, a skuteczne akcje rywalek sprawiły, że oglądaliśmy na tablicy wyników rezultat 25:22 i wygraną gospodyń 3:1.


Rewanżowe i decydujące o awansie do dalszej fazy rozgrywek spotkanie obu drużyn odbędzie się 18 stycznia w Łodzi.


CV Gran Canaria – Grot Budowlani Łódź 3:1 (20:25, 25:10, 25:21, 25:22)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie