Puchar Włoch: Grające w osłabieniu Torino wyeliminowało AC Milan

AC Milan odpadł w 1/8 finału z Pucharu Włoch. Drużyna Steffano Piolego przegrała po dogrywce 0:1 z Torino. Od 77. minuty spotkania mistrzowie Włoch grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Koffiego Djidji. W spotkaniu wystąpił Karol Linetty, który pojawił się na boisku w 81. minucie gry.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy dwie dogodne sytuacje bramkowe po obu stronach. Najpierw strzał Sasy Lukicia obronił Ciprian Tatarusanu. Kilkanaście minut później Charles De Ketelaere uderzał głową. Bramkarza Torino w tej sytuacji uratował słupek. To były najciekawsze akcenty niezbyt porywającej pierwszej części gry.

Kluczowy moment dla losów spotkania nastąpił w 70. minucie gry. Drugą żółtą kartkę obejrzał Koffi Djidji. Torino musiało radzić sobie w osłabieniu. To naturalnie sprawiło, że podopieczni trenera Piolego dłużej utrzymywali się przy piłce i szukali okazji do zdobycia bramki na wagę awansu. W 84. minucie blisko trafienia był Sergino Dest, lecz Amerykanin minimalnie chybił.

Końcówka regulaminowego czasu gry to już pełna dominacja "Rossoneri". Mimo to piłkarzom z Mediolanu nie udało się znaleźć drogi do bramki. Stało się jasne, że konieczne będzie rozegranie dogrywki.

W niej obraz gry się nie zmienił. Milan szukał trafienia poprzez budowanie akcji w ataku pozycyjnym. Blisko gola w 104. minucie był Olivier Giroud, ale dobrze interweniował Vanja Milinković-Savić. Wydawało się, że jeżeli przed serią rzutów karnych ktoś rozstrzygnie losy meczu na swoją korzyść, to będą to gospodarze.

Niespodziewanie jednak Torino wyprowadziło zabójczy kontratak. Akcję bramkową poprowadzili rezerwowi - Brian Bayeye i Michel Adopo. Ten pierwszy popędził skrzydłem i zagrał do wychodzącego na wolne pole kolegi. Adopo z pierwszej piłki uderzył obok interweniującego Tatarusanu. Grająca w osłabieniu ekipa "Toro" wyszła na prowadzenie sześć minut przed końcem dogrywki.

Milan ruszył do szaleńczego ataku. Znakomicie w bramce zespołu Ivana Juricia spisywał się Milinković-Savić. Serb kilkukrotnie w tym meczu uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Ostatecznie mistrzowie nie doprowadzili do wyrównania i odpadli z Pucharu Włoch. Natomiast Torino zagra w ćwierćfinale.

AC Milan - Torino 0:1 (0:0) p.d.

Bramka: Adopo 114